ПАРЄ проголосувала за термінове створення трибуналу для розслідування злочинів рф в Україні

ПАРЄ проголосувала за термінове створення трибуналу для розслідування злочинів рф в Україні

Укрінформ
Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) прийняла резолюцію, в якій пропонує терміново створити спеціальний міжнародний трибунал для розслідування злочинів воєнної агресії росії в Україні.

Як передає кореспондент Укрінформ, за документ проголосували 115 депутатів, жодний не проголосував проти.

В резолюції зазначається, що перед трибуналом має постати як військово-політичне керівництво рф, так і безпосередньо ті, хто вчиняв злочини.

Зокрема, ПАРЄ закликає терміново створити спеціальний міжнародний кримінальний трибунал, який, серед іншого, повинен отримати повноваження на розслідування та судове переслідування злочину агресії, імовірно скоєного політичним і військовим керівництвом рф. Також трибунал повинен мати право видавати міжнародні ордери на арешт без обмеження імунітетом держави або глав держав і урядів та інших державних посадових осіб.

Читайте також: У Раді вважають, що злочини рф потребують створення нового Спеціального трибуналу ООН

Трибунал має бути створений групою держав-однодумців у формі багатостороннього договору, схваленого Генеральною Асамблеєю Організації Об'єднаних Націй, за підтримки Ради Європи, Європейського Союзу та інших міжнародних організацій.

Місцезнаходження трибуналу має бути в Страсбурзі (Франція), беручи до уваги синергію, що могла б бути реалізована з Європейським судом з прав людини, який розглядає багато пов'язаних індивідуальних та міждержавних заяв.

Читайте також: Депутати від ОПЗЖ мають самі піти з Ради, доки «народ звідти не виніс» – Данілов

У документі міститься заклик до Генеральної асамблеї ООН підтримати створення такого спеціального міжнародного трибуналу. Також у резолюції ставиться питання про звернення до Міжнародного суду ООН надати консультативний висновок щодо будь-яких обмежень, які можуть бути накладені на право вето постійних членів Ради безпеки ООН на основі загальних принципів права, що стосуються заборони на зловживання правами та обов’язками держав-членів міжнародних організацій сумлінно здійснювати свої права на членство.

Читайте також: рф могла застосувати у Маріуполі змішаний з хімікатами сльозогінний газ - США в ОБСЄ

Також з ініціативи представників української делегації до резолюції ПАРЄ внесено пропозицію «використовувати активи громадян росії, які підпадають під санкції, за їхню відповідальність у загарбницькій війні, розпочатій проти України російською федерацією, як тільки їх (активів - ред.) конфіскація буде остаточною, для компенсації Україні та її громадянам будь-якої шкоди, заподіяної загарбницькою війною російської федерації».

Резолюцію було прийнято після проведених дебатів ПАРЄ на основі представленої перед Асамблеєю доповіді представника Комітету з юридичних питань та прав людини ПАРЄ Александера Почея (Польща) “Агресія російської федерації проти України: притягнення до відповідальності винних у серйозних порушеннях міжнародного гуманітарного права та інших міжнародних злочинах”.

Читайте також: З ОГП співпрацюють експерти з воєнних злочинів у колишній Югославії - Венедіктова

З 24 лютого триває масштабне російське вторгнення в Україну. Агресор обстрілює та руйнує ключові об'єкти інфраструктури, житлові квартали українських міст і сіл.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-