Прокурор МКС розповів, чого чекає від розслідування воєнних злочинів в Україні

Прокурор МКС розповів, чого чекає від розслідування воєнних злочинів в Україні

Укрінформ
Міжнародний кримінальний суд проводитиме незалежне розслідування воєнних злочинів в Україні, прагнучи встановити істину.

Про це прокурор Міжнародного кримінального суду (МКС) Карім Хан сказав під час зустрічі “Забезпечення відповідальності за звірства в Україні” у Радбезі ООН.

“Ми будемо проводити незалежне розслідування. Ми протягнемо руку співробітництва державам, організаціям, а потім проводитимемо ретельну судово-медичну експертизу. Ми хочемо докопатися до істини, але водночас ніхто не може бути просто спостерігачем. Позавчора я зробив одну річ, яку не робили раніше. Я підписав угоду про приєднання офісу прокурора МКС до спільної слідчої групи з Україною, Польщею та Литвою”, - зазначив він.

Хан підкреслив, що з нетерпінням чекає на співпрацю. І наголосив, що хоче провести незалежне розслідування, зібрати якомога більше інформації від усіх сторін, відфільтрувати та відкинути фейки.

“Я був в Україні двічі. Я був у Львові та Києві, у Бучі та Бородянці. Команда була у більшій кількості міст, зокрема, криміналісти, слідчі та адвокати”, - розповів він.

Читайте також: Міжнародний кримінальний суд долучився до розслідування воєнних злочинів рф в Україні

Прокурор сказав, що на власні очі бачив, те, що не є фейком, зокрема, біженців, здебільшого жінок та дітей, які переходили пішки кордон з Польщею.

“І звичайно, що я бачив тіла у мішках та інші докази вбивств. Ми маємо дізнатись, як загинули ці люди і хто зробив це, наполягати на відповідальності”, - наголосив Хан.

За його словами, до рф було надіслано три повідомлення, але відповіді він не отримав. “Але я буду продовжувати... Я хочу дійти до істини”, - сказав представник МКС.

Він висловив переконання, що закон має діяти, якщо світ хоче продовжувати своє існування.

“Я думаю, що у багатьох виникло питання, особливо після 24 лютого, який сенс у міжнародному праві, у міжнародних судах, у всіх цих конвенціях та конференціях, які всі присутні тут відвідують з прописаними високими ідеалами. Який сенс цього всього, коли люди страждають у багатьох куточках світу… Йдеться про усвідомлення, що верховенство права не є просто пасивним спостерігачем, а є ланцюжком, який тримає всіх нас разом. Уже 43 країни звернулися до Міжнародного кримінального суду щодо ситуації в Україні. І таке відбулося вперше”, - зазначив він.

Читайте також: ПАРЄ буде підтримувати розслідування вчинених рф порушень міжнародного права

Як повідомляв Укрінформ, МКС приєднався до спільної слідчої групи з розслідування воєнних злочинів в Україні, пов'язаних із вторгненням росії.

Прокурор Карім Хан та генеральні прокурори України, Литви й Польщі підписали угоду про першу в історії участь та приєднання офісу прокурора МКС до спільної слідчої групи.

Цією угодою дають чіткий сигнал, що будуть докладені всі зусилля для ефективного збору доказів щодо основних міжнародних злочинів, скоєних в Україні, та притягнення винних до відповідальності.

Учасником групи також є Євроюст, де представлені 27 країн - членів ЄС та десять інших держав.

Кожна з держав-сторін провадить власне розслідування агресії рф в Україні. Сторони та учасники слідчої групи координуватимуть свої дії, разом плануватимуть слідчі стратегії, а також оперативно та безпечно обмінюватимуться інформацією та доказами.

Фото: Уряовий портал

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-