Арахамія: Ми хочемо створити українське НАТО

Арахамія: Ми хочемо створити українське НАТО

Укрінформ
Керівник парламентської фракції «Слуга народу», голова української переговірної делегації Давид Арахамія вважає, що для України важливими гарантами безпеки є США, Велика Британія, Китай, Туреччина і Франція.

Про це він заявив в ефірі національного телемарафону, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«У нас є мінімальний пакет, тобто без них ми не будемо рухатися. Ми ж хочемо зробити власне, українське НАТО, і для нас важливо, щоб найбільші та найефективніші країни НАТО надавали підтримку в разі агресії», - підкреслив Арахамія.

За його словами, важливими гарантами безпеки є держави з ядерним потенціалом – Франція, Китайська Народна Республіка, Сполучені Штати Америки. Окрім цього, Україна бачить своїми союзниками Велику Британію та Туреччину.

«Туреччина – це дуже для нас важливо, бо вона має найбільшу армію в Європі», - зауважив політик.

Він припустив, що США та Британія одними з останніх приєднаються до безпекових гарантій. Водночас стан перемовин із КНР, за словами Арахамії, на рівні найменшої готовності у порівнянні з іншими державами, які активно допомагають Україні. Однак, з огляду на заяву голови КНР Сі Цзіньпіна, депутат вважає, що Китай «концептуально не заперечує».

«В принципі, цих п’яти країн буде достатньо для того, щоб рухатися. Далі - вільне приєднання всіх інших. Якщо інші країни в повному обсязі нададуть ці гарантії, чи можливо, в іншому якомусь роді можуть надати гарантії. Але в нас є той мінімум для того, щоб ми розуміли, що маємо гарну конструкцію, яка дійсно буде захищати Україну від будь-якої агресії в майбутньому», - зазначив політик.

Він також нагадав, що готовність надати Україні гарантії безпеки вже висловили три країни-члени НАТО: Туреччина, Німеччина та Італія.

Як повідомляв Укрінформ, 29 березня у Стамбулі відбувся очний раунд переговорів між українською та російською делегацією. Українська делегація виступила з низкою пропозицій для припинення війни, серед яких – підписання міжнародного договору про гарантії безпеки України.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-