Київ - Будапешту: Наступною ціллю росії стануть сусіди України

Київ - Будапешту: Наступною ціллю росії стануть сусіди України

Укрінформ
Мир та безпеку в Угорщині неможливо ґарантувати без миру та безпеки в Україні, бо якщо росія досягне своєї злочинної мети в нашій країні, наступною ціллю стануть сусідні держави.

Про це йдеться у наданому Укрінформу коментарі речника МЗС Олега Ніколенка.

Він зазначив, що міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто наголошує на необхідності уникнення поширення війни за територію України і безпосереднього конфлікту НАТО та рф. На його переконання, аби не провокувати росію, Угорщині не слід підтримувати закриття українського неба та розгортання операції з підтримання миру, а також дозволяти транзит угорською територією військової допомоги для української армії.

Речник МЗС зауважив, що «не провокувати росію» - це поширений аргумент, коли потрібно дати рф більше простору для агресії.

«Ми, звісно, не бажаємо нікому того горя, з яким зіштовхнулися українці через війну росії. Водночас помилково вважати, що Угорщина, так само як і будь-яка інша європейська країна, існує в вакуумі. Наша держава зараз фактично захищає східний рубіж НАТО. Якщо росії вдасться досягти її злочинної мети в Україні, наступною ціллю стануть наші сусіди. Про це зараз відкрито говорять російські посли за кордоном», - зазначив Ніколенко.

У цьому контексті він нагадав, що буквально вчора з’явилися докази, що ФСБ РФ намагається розхитати ситуацію на Закарпатті, використовуючи угорський фактор.

«Угорщина завжди позиціонувала себе як захисника прав закордонних угорців. Закликаємо Угорщину відкрито засудити цю провокацію росії та скористатися своїми розвиненими каналами зв’язку з Москвою для запобігання будь-яким провокаціям з метою розпалювання міжетнічної ворожнечі в Україні», - акцентував речник МЗС.

Насамкінець він зауважив, що історія, зокрема і самої Угорщини, доводить, що марно сподіватися на успішність спроб задобрити агресора.

«Тому наші партнери мають дбати про те, щоб Україна вистояла і перемогла російське зло. Для цього потрібно зміцнювати європейську єдність. Єдність, яка дозволить запровадити більше жорстких санкцій проти росії, аби зупинити її воєнну машину», - наголосив Ніколенко.

Як повідомлялося, глава МЗС Угорщини Петер Сійярто у кулуарах зустрічі міністрів закордонних справ ЄС у Брюсселі заявив, що Угорщина не підтримає санкції ЄС проти росії у сфері енергетики, а також виступає проти безпольотної зони над Україною та миротворчої місії, яку пропонує Польща.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-