Зупинити росію: експертка назвала два напрямки, які важливо просувати у діалозі з Парижем

Зупинити росію: експертка назвала два напрямки, які важливо просувати у діалозі з Парижем

Укрінформ
Україні в діалозі з Францією важливо просувати два меседжі - вихід великих французьких компаній з російського ринку та ембарго на російські газ і нафту.

Таку думку висловила заступниця головного редактора журналу «Український тиждень» Алла Лазарєва на онлайн пресконференції в Укрінформі на тему: «Чого чекати від Парижа? Французький фактор під час війни рф проти України».

«Великий бізнес (Франції – ред.) досить сильно зав’язаний на росію, його представники не дуже охоче залишають російський ринок, а деякі зовсім не хочуть звідти іти. Такі компанії, як Danon, Leroy Merlin залишаються працювати в росії і заробляють криваві євро. Основна увага громади зараз зосереджена на тому, щоб змусити ці фірми все-таки піти з російського ринку, поки триває кровопролиття в Україні», - сказала Лазарєва.

За її словами, ще один напрямок, який важливо просувати у діалозі з Парижем, - ембарго на російські газ і нафту. Експертка констатувала, що різко відмовитися від російського газу технологічно важко, водночас вона зазначила, що великі французькі компанії готуються до переходу на альтернативні види енергії.

«Зокрема, нещодавно обговорювався план, за яким ті 20% газу, який Франція отримує з росії, слід впродовж року-двох замінити альтернативними джерелами енергії, зокрема і біогазом», - поінформувала заступниця головного редактора журналу «Український тиждень».

Лазарєва також зазначила, що активні контакти президента Франції Еммануеля Макрона з президентами України і росії залишають певні перспективи для просування важливих для нашої країни політичних меседжів.

Як повідомлялося, ЄС розробляє п'ятий пакет санкцій проти росії. Франція, яка очолює шестимісячне головування в ЄС, ймовірно, виявиться вирішальною. Президент Еммануель Макрон заявив, що якщо ситуація в Україні погіршиться, не повинно бути "табу" щодо санкцій.

Європейський Союз та низка інших країн, зокрема США, Канада, Австралія, запровадили проти росії санкції через війну в Україні. Багато компаній оголосили про припинення роботи в рф та вихід із проєктів з російськими партнерами.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-