Кулеба – про рішення Міжнародного суду ООН: Відповідальність росії неминуча

Кулеба – про рішення Міжнародного суду ООН: Відповідальність росії неминуча

Укрінформ
У Міжнародному суді ООН Україна отримала все, що просила, і вимагає від рф негайно виконати його наказ та припинити агресію.

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у Фейсбуці, повідомляє Укрінформ.

«Щойно за позовом України Міжнародний суд ООН зобов’язав російську федерацію негайно припинити військову операцію в Україні. Також Суд наказав зупинити будь-яке просування збройних сил рф та підтримуваних нею нерегулярних сил територією України. Це саме те, чого вимагала Україна. Ми отримали все, що просили», – поінформував глава української дипломатії.

Він зауважив, що рішення суду є важливим, тому що на найвищому юридичному рівні констатовано факт вторгнення Росії та визначено, що безпідставна агресія росії має припинитися; 13 суддів підтримали рішення, проти були лише двоє (рф і китай). «Це потужний результат, який додає ваги рішенню», – підкреслив Кулеба.

Також міністр зазначив, що рішення Суду є юридично зобов’язуючим відповідно до норм міжнародного права; воно стане точкою відліку для інших юридичних та політичних оцінок російської агресії.

«Україна тут перемогла і вимагає від росії негайно виконати наказ та припинити агресію. Міжнародна юридична відповідальність займає час, і розгляд справи тепер продовжиться, але відповідальність росії неминуча», – наголосив глава МЗС України.

Кулеба констатував, що на останній стадії розгляду справи буде вирішуватися питання репарацій, додавши, що не має сумніву, що і тут Україна переможе, і зрештою грошима росія також заплатить.

Як повідомляв Укрінформ, Україна здобула повну перемогу у справі проти російської федерації в Міжнародному суді ООН. Суд зобов’язав рф негайно припинити вторгнення в Україну.

На третій день вторгнення Україна направила позов проти росії до Міжнародного суду ООН з вимогою притягнути агресора до відповідальності за спотворення поняття геноциду. Адже росія задля виправдання свого нападу фактично намагається змінити реальність. Тож фактично суд має вирішити, чи був в Україні здійснений геноцид. Справа в тому, що росія, як завжди, намагається все перекрутити, мовляв Україна начебто винна в геноциді у Донецькій та Луганській областях, тому росія була змушена застосувати військову силу.

З 24 лютого в Україні триває війна з російськими загарбниками.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-