Міжнародний суд ООН зобов’язав рф негайно припинити вторгнення в Україну

Міжнародний суд ООН зобов’язав рф негайно припинити вторгнення в Україну

Укрінформ
Україна здобула повну перемогу у справі проти російської федерації в Міжнародному суді ООН. Суд зобов’язав рф негайно припинити вторгнення в Україну.

Про це Президент України Володимир Зеленський заявив у Твіттері, передає Укрінформ.

"Україна здобула повну перемогу у справі проти росії в Міжнародному суді ООН. Суд зобов’язав рф негайно припинити вторгнення в Україну. Наказ є обов'язковим до виконання Росією згідно з міжнародним правом. Ігнорування рішення зажене рф у ще більшу ізоляцію", – зазначив глава Української держави.

Як повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Гаазі, Міжнародний суд ООН ухвалив, що росія має припинити стріляти і відвести війська.

"Суд наказує росії виконати такі тимчасові заходи: негайно зупинити військові операції, початі 24.02.2022 на території України", – сказала суддя Джоан Е. Донох'ю, як голова суду зачитуючи ухвалу за запитом обмежувальних тимчасових заходів.

Суд визнав свою юрисдикцію у справі щодо тлумачення Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього. Росії відмовлено у закритті справи, справа буде розглянута по суті.

Суд не має жодних доказів на підтвердження тверджень росії про геноцид на території України.

Як повідомляв Укрінформ, Міжнародний суд ООН у середу розглядав справу "Україна проти рф" щодо звинувачень у геноциді відповідно до Конвенції про запобігання злочину геноциду і покарання за нього.

На третій день вторгнення Україна направила позов проти росії до Міжнародного суду ООН з вимогою притягнути агресора до відповідальності за спотворення поняття геноциду. Адже росія задля виправдання свого нападу фактично намагається змінити реальність. Тож фактично суд має вирішити, чи був в Україні здійснений геноцид. Справа в тому, що росія, як завжди, намагається все перекрутити, мовляв Україна начебто винна в геноциді у Донецькій та Луганській областях, тому росія була змушена застосувати військову силу.

З 24 лютого в Україні триває війна з російськими загарбниками.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-