Україна підтримала ініціативу зі створення Трибуналу проти РФ за зразком Нюрнберзького

Україна підтримала ініціативу зі створення Трибуналу проти РФ за зразком Нюрнберзького

Укрінформ
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба підтримав ініціативу міжнародного наукового співтовариства зі створення спеціального Трибуналу з розгляду справи про злочин російської агресії проти України, яка вже ретельно документує всі злочини.

Про це йдеться у його заяві, опублікованій МЗС у Фейсбуці, передає Укрінформ.

Кулеба акцентував, що 24 лютого 2022 року РФ розпочала новий етап агресії після окупації Криму та розв’язання війни у Донецькій та Луганській областях, а саме повномасштабну агресивну війну проти України. У промовах перед та під час вторгнення президент РФ публічно заперечив право України та українського народу на існування, що вказує на людиноненависницьку ідеологію в основі злочину агресії Росії, а в ході самої агресії війська РФ вчинили та продовжують вчиняти численні воєнні злочини проти цивільного населення та проти людяності.

Міністр зазначив, що це включає нерозбірливі артилерійські обстріли, авіаційне бомбардування та ракетні удари по житлових кварталах українських міст, дитячих садках, дитячих будинках, обстріли АЕС, обстріли та знищення критичної інфраструктури.

Читайте також: Прокурор Нюрнберзького процесу: Хочу бачити Путіна за ґратами

«Усі ці та інші воєнні злочини ретельно документуються та стають основною для роботи органів міжнародного та українського правосуддя», - наголосив він.

Міністр наголосив, що підтримав ініціативу зі створення трибуналу.

«Враховуючи безпрецедентний за понад 80 років характер неспровокованої агресії та відсутність відповідних міжнародно-правових механізмів для притягнення Російської Федерації та її керівництва до відповідальності за такий тяжкий злочин проти людства, я підтримав ініціативу міжнародного наукового співтовариства зі створення спеціального Трибуналу з розгляду справи про злочин російської агресії проти України», - підкреслено у заяві.

Зазначається, що участь у створенні трибуналу візьме коаліція держав, а Україна тим часом проводитиме збір усіх доказів, що стосуються злочину агресії проти неї, і вдячна своїм партнерам за готовність підтримати цю роботу.

«Прецедент створення такого інструменту міжнародного правосуддя вже був у минулому сторіччі. У січні 1942 року в Лондоні представники дев’яти держав підписали декларацію, яка заклала підвалини Нюрнберзького трибуналу», - зауважив Кулеба.

Глава МЗС подякував провідним фахівцям з міжнародного права, які розробили проєкт Декларації та заяви із закликом до створення спеціального Трибуналу для покарання російського керівництва за злочин агресії проти України. Міністр констатував, що Україна цілковито підтримує цю ініціативу, а МЗС України вже розпочало роботу над її втіленням.

Підкреслюється, що робота над створенням трибуналу не замінює, а доповнює наявні справи за вчинені в ході агресії воєнні злочини та злочини проти людяності, які нині розслідуються у Міжнародному кримінальному суді, а також ініційовані Україною процеси у Міжнародному суді ООН та Європейському суді з прав людини.

Як повідомлялося, Міжнародний суд ООН у Гаазі цього тижня проведе слухання за позовом України проти РФ щодо порушення Конвенції про запобігання злочину геноциду.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-