Президент Єврокомісії розповіла про санкції, що очікують на Росію за її агресію проти України

Президент Єврокомісії розповіла про санкції, що очікують на Росію за її агресію проти України

Укрінформ
Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн виступила із спеціальним зверненням, в якому висловила солідарність з народом України, та розкрила суть «масивних санкцій», що очікують на Росію за її відкриту агресію проти України.

Як повідомляє Укрінформ, повний текст її звернення оприлюднений на сайті Європейської Комісії.

«Сьогодні зранку, російські війська вдерлися в Україну, вільну та суверенну країну. Ще раз, у центрі Європи, безневинні жінки, чоловіки та діти помирають або бояться за своє життя. Ми засуджуємо цю варварську атаку, та цинічні аргументи на її виправдання. Це президент Путін є тим, хто знову приніс війну в Європу. У ці темні часи, Європейський Союз та його народ стоять поряд з Україною та її народом», - наголосила Урсула фон дер Ляєн.

Вона заявила, що агресія Росії є безпрецедентною, при цьому атака спрямована не лише проти України. Росія поцілила у стабільність всієї Європи та у весь світовий мир та порядок.

«Ми притягнемо президента Путіна до відповідальності за це. Сьогодні ми представимо пакет масивних та цілеспрямованих санкцій, для їх ухвалення європейськими лідерами. З цим пакетом, ми вразимо стратегічні сектори російської економіки, заблокуємо для них доступ до технологій та ринків, що є ключовими для Росії. Ми послабимо економічну базу Росії та її здатність до модернізації. На додаток, ми заморозимо російські активи в Європейському Союзі та припинимо доступ російських банків до європейського фінансового ринку», - наголосила Урсула фон дер Ляєн.

Вона зауважила: як і стосовно першого пакету санкцій проти Росії, ЄС тісно координує зусилля з партнерами та союзниками – Сполученими Штатами, Великою Британією, Канадою, а також з Японією і Австралією. Запропоновані санкції виставлятимуть високий рахунок для інтересів Кремля та для його здатності фінансувати війну.

«Ми знаємо, що мільйони росіян не хочуть війни. Президент Путін намагається повернути годинник у зворотному напрямку до часів російської імперії. Але, вчиняючи так, він піддає ризику майбутнє російського народу. Я закликаю Росію негайно зупинити насильство та вивести свої війська з території України. Ми не дозволимо президенту Путіну зруйнувати архітектуру безпеки, що забезпечувала для Європи мир і стабільність протягом багатьох десятиліть. Ми не дозволимо президенту Путіну замінити верховенства права правом сили та безумства. Він не має недооцінювати рішучість та силу наших демократій», - наголосила Президент Єврокомісії.

Вона зауважила, що історія доводить силу спільнот та альянсів, що збудовані на правді та свободі, що робить їх стійкими та успішними. І це точно те, чого боїться автократія.

«Європейський Союз стоїть поряд з Україною та її народом. Ми будемо продовжувати підтримувати її. Україна переможе», - наголосила Урсула фон дер Ляєн.

Як повідомляв Укрінформ, глава країни-агресора Володимир Путін оголосив про початок спеціальної військової операції на Донбасі. Близько 4 ранку 24 лютого Росія завдала ударів по Україні та розпочала війну. Президент України Володимир Зеленський заявив, що на всій території України запроваджується воєнний стан. Верховна Рада зранку 24 лютого затвердила указ Зеленського щодо запровадження воєнного стану на всій території України.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-