Рада просить РНБО запровадити санкції проти депутатів Держдуми РФ

Рада просить РНБО запровадити санкції проти депутатів Держдуми РФ

Звернення
Укрінформ
Верховна Рада України ухвалила звернення до Ради національної безпеки і оборони з пропозицією запровадити санкції на 10 років проти низки депутатів Державної думи Російської Федерації.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, за відповідний проєкт постанови "Про схвалення пропозицій щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)" (№7064) проголосували 322 народні депутати.

Так, до документу додається перелік осіб, щодо яких пропонується ввести санкції.

Зазначається, що в їх діяльності фіксуються прояви потенційної загрози національним інтересам, національній безпеці, суверенітету і територіальній цілісності України.

Йдеться серед іншого про такі обмежувальні заходи – блокування активів, тобто тимчасове обмеження права особи користуватися та розпоряджатися належним їй майном; зупинення виконання економічних та фінансових зобов’язань; анулювання або зупинення ліцензій та інших дозволів, одержання (наявність) яких є умовою для здійснення певного виду діяльності, зокрема, анулювання чи зупинення дії спеціальних дозволів на користування надрами; анулювання офіційних візитів, засідань, переговорів з питань укладення договорів чи угод;

відмова в наданні та скасування віз резидентам іноземних держав, застосування інших заборон в’їзду на територію України;

позбавлення державних нагород України та інших форм відзначення.

Окрім цього, пропонується:

обмеження торговельних операцій, запобігання виведенню капіталів за межі України, обмеження, часткове або повне припинення транзиту ресурсів, польотів та перевезень територією України, а також обмеження або припинення надання електронних комунікаційних послуг і використання електронних комунікаційних мереж. Своєю чергою, передбачається припинення видачі дозволів, ліцензій на ввезення в Україну з іноземної держави чи вивезення з України валютних цінностей та обмеження видачі готівки за платіжними картками, емітованими резидентами іноземної держави; припинення дії торговельних угод, спільних проєктів та промислових програм у певних сферах, зокрема у сфері безпеки та оборони; припинення культурних обмінів, наукового співробітництва, освітніх та спортивних контактів, розважальних програм з іноземними державами та іноземними юридичними особами.

Водночас пропонується заборонити цим особам брати участь у приватизації,

оренді державного майна резидентами

іноземної держави та особами, які прямо чи опосередковано контролюються резидентами іноземної держави або діють в їх інтересах, користуватися радіочастотним ресурсом України, передавати технології, права на об’єкти права інтелектуальної власності. Також передбачається встановлення заборони на набуття у власність земельних ділянок, повної або часткової заборони на вчинення правочинів щодо цінних паперів, емітентами яких є ці особи.

Читайте також: Кулеба закликав до більших санкцій проти РФ, аби зупинити Путіна

Як повідомлялося, Державна дума РФ раніше проголосувала за те, щоб відправити звернення до президента Володимира Путіна з проханням визнати так звані «Л/ДНР».

21 лютого Путін підписав укази про визнання двох самопроголошених утворень на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей України. Угоди між цими квазіреспубліками і Росією передбачають надання їм військової допомоги. Росія, таким чином, відкрито визнала свою військову присутність на території ОРДЛО.

22 лютого Путін заявив, що кордони квазіреспублік "ДНР" і "ЛНР" прописані в їхніх конституціях і вони збігаються з кордонами Донецької та Луганської областей у складі України.

Лідери країн ЄС, США та більшості демократичних країн світу засудили такі дії Кремля, які є прямим порушенням міжнародного права і власних міжнародних зобов’язань РФ.

У МЗС України заявили, що Москва нестиме повну відповідальність за руйнування Мінських домовленостей і процес мирного врегулювання збройного конфлікту на сході України у разі визнання цих незаконних утворень.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-