Опозиція Канади закликає Трюдо негайно надати Україні летальну зброю

Опозиція Канади закликає Трюдо негайно надати Україні летальну зброю

Укрінформ
Канадська парламентська опозиція вимагає від уряду негайно надати Україні оборонну зброю.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це в Оттаві заявив тіньовий міністр закордонних справ й депутат від Консервативної партії Канади Майкл Чонг.

“Уряди США, Великої Британії, Польщі, Литви, Латвії, Естонії, Чехії та інших країн вже надали Україні оборонну зброю, а прем’єр-міністр Трюдо - ні. Тому канадські консерватори знову закликають прем’єр-міністра Трюдо негайно надати Україні летальну оборонну зброю, зокрема ту, що мала надійти курдським силам оборони”, - сказав Чонг.

Він також закликав Трюдо “негайно ухвалити рішення про продовження й розширення операції UNIFIER, а також відновити передачу зображень RADARSAT й використання санкцій Магнітського проти відповідальних за агресію в Україні росіян”.

Читайте також: Чехія надасть Україні чотири тисячі 152-мм снарядів

“Зі збільшенням кількості ознак потенційного російського вторгнення до України, час прем’єр-міністру Трюдо припинити вагатися. Україна прямо каже уряду Трюдо, чого потребує для самооборони: летальної оборонної зброї”, - наголосив політик.

Як повідомлялося, у рамках операції UNIFIER в Україні перебуває близько 200 канадських військових. Вони знаходяться на різних локаціях у центральній та західній Україні, а штаб-квартира - у Яворові. Мандат чинної місії UNIFIER збігає у березні. Якщо до того часу його не буде продовжено, канадські військові залишать територію України.

Читайте також: Росія перекидає винищувачі Су-35с з Далекого Сходу в Білорусь

RADARSAT - канадський супутник дистанційного зондування Землі. Угоду про обмін розвідувальними даними між оборонними відомства України та Канади було укладено на початку 2015 року, однак незабаром після приходу до влади прем'єр-міністр Джастін Трюдо призупинив її дію, посилаючись на нестачу коштів і проблеми з ліцензуванням.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-