Шмигаль: Цифровий та енергетичний «безвіз» із ЄС сприятимуть євроінтеграції

Шмигаль: Цифровий та енергетичний «безвіз» із ЄС сприятимуть євроінтеграції

Укрінформ
Два напрямки розвитку - цифровий та енергетичний "безвіз" із Євросоюзом - ще більше інтегрують Україну та українські компанії до європейського цифрового ринку і сприятимуть енергонезалежності від РФ.

Як передає Укрінформ, це відзначив Прем'єр-міністр Денис Шмигаль, коментуючи економічні підсумки тижня у Фейсбуці.

"За останні три роки українська IT-індустрія зросла більш ніж удвічі. У 2021 році обсяг експорту комп’ютерних послуг майже досяг позначки $7 млрд. Це на 36% більше, ніж у 2020 році, коли зростання склало 19%. Цьогоріч Уряд запускає «Дія Сіті», завдяки якому темпи росту ІТ-сектору можуть збільшитися до рівня 40-50% на рік, а доходи — зрости з $7 млрд до $16,5-17 млрд. Ще один напрямок, який сприятиме галузі, — це «цифровий безвіз» із ЄС, який ще більше інтегрує Україну та українські компанії до європейського цифрового ринку", - написав прем'єр.

Читайте також: Індустріальні парки можуть принести Україні понад $2,5 мільярда інвестицій - Шмигаль

Глава уряду також зауважив, що наступного року планують укласти ще один безвіз із ЄС - енергетичний, або приєднання до європейської енергомережі ENTSO-E. "У межах цієї підготовки Україна інвестувала в модернізацію своєї енергосистеми понад 600 млн євро. Ми розуміємо, що приєднання до ENTSO-E є дуже практичним кроком. По-перше, ми ще більше інтегруємося до ЄС та стаємо енергонезалежними від РФ. По-друге, Світовий банк оцінює економічні переваги від синхронізації орієнтовно у 1,5 млрд доларів щороку", - резюмував Шмигаль.

Як повідомляв Укрінформ, Консорціум європейських операторів систем передачі (ОСП) підтвердив можливість синхронізації Об'єднаної енергосистеми (ОЕС) України із європейською мережею передачі електроенергії ENTSO-E.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-