Україна має право на самооборону, НАТО допомагає їй у цьому - Столтенберг

Україна має право на самооборону, НАТО допомагає їй у цьому - Столтенберг

Укрінформ
НАТО надає практичну та політичну підтримку Україні та буде продовжувати такі зусилля для забезпечення права України на самооборону, при тому, що від України не надходить жодних загроз для безпеки Росії.

Про це сьогодні у Брюсселі під час пресконференції за підсумками засідання ради НАТО-Росія заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, передає кореспондент Укрінформу.

«Україна є суверенною державою. Україна має право на самооборону, і це передбачено установчою Хартією ООН. Деякі союзники по Альянсу і НАТО в цілому допомагають їм (українцям – ред.) скористатися цим правом на самооборону», - зазначив Столтенберг.

При цьому він наголосив, що будь-які припущення, що нібито Україна являє собою загрозу для Росії, є спробою поставити реальність з ніг на голову, оскільки саме Росія є агресором, яка вже використала та продовжує використовувати військову силу проти України.

«Україна не є загрозою для Росії, яка має найбільше сухопутне військове угруповання в Європі та є однією з головних ядерних країн. Вони (росіяни – ред.) здійснили великі інвестиції у нові руйнівні спроможності протягом минулих років. Але не лише це. Росія вже використовувала військову силу проти України. У 2014 році вона вже окупувала та захопила частину України – Крим, та продовжує його окупацію, а також контролює сепаратистів на Сході, у регіоні Донбасу. ...Вся ідея, що Україна може загрожувати Росії є, скажімо так, абсолютно поставленою з ніг на голову. Це Росія є агресором. ... Ця криза створена Росією, і саме тому важливо, щоб вона (Росія – ред.) здійснила деескалацію», - додав генеральний секретар НАТО.

Як повідомлялося, протягом поточного тижня відбуваються чисельні дипломатичні заходи для обговорення питань європейської безпеки та зниження напруги навколо України, що була спровокована Росією.

Зокрема, перший раунд переговорів між Росією і США відбувся в понеділок у Женеві. У Брюсселі в цей же день відбулося засідання Комісії Україна-НАТО за участю віце-прем’єр-міністра України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної, напередодні засідання Ради НАТО-Росія, що відбулося сьогодні в штаб-квартирі Альянсу.

У середу ввечері ситуацію з безпеки в Європі та навколо України в рамках неформальної зустрічі у французькому місті Брест обговорять міністри оборони країн Євросоюзу, у четвер ця дискусія продовжиться за участю міністрів закордонних справ ЄС.

Цього тижня також відбудеться обговорення поточного стану європейської безпеки в рамках ОБСЄ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-