Жодні рішення щодо безпеки України не прийматимуться без ЄС - фон дер Ляєн

Жодні рішення щодо безпеки України не прийматимуться без ЄС - фон дер Ляєн

Укрінформ
Жодні рішення, що стосуються європейської безпеки, включаючи реагування на факт російської агресії проти України, не будуть прийматися без прямої участі Європейського Союзу.

На цьому сьогодні в Парижі під час спільної пресконференції з президентом Франції Емануелем Макроном заявила президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, повідомляє кореспондент Укрінформу. Трансляція пресконференція велася на мультимедійному порталі ЄС.

Саме так президент Єврокомісії відповіла на запитання преси стосовно того, що Євросоюз, нібито, залишився за межами діалогу між США і Росією щодо європейської безпеки.

«Одна річ є дуже чіткою – жодні рішення не відбуватимуться без Європи. Наприклад, Євросоюз є дуже залученим, коли йдеться про підтримку України. Я відвідала Україну у жовтні, ми доставили фінансову допомогу у 6 мільярдів євро, і ми є незамінними (партнерами) в забезпеченні енергетичної безпеки України. ЄС застосував санкції проти Росії у відповідь на її агресію. Все це є фактами. До цього, ми маємо нормандський формат за участі Франції й Німеччини», - наголосила президент Єврокомісії.

Вона зауважила, що наразі Євросоюз стикається із великою напругою у сусідстві, що пов’язана із військовим тиском Росії на Україну та спробами РФ залякувати Молдову.

«Я дуже задоволена, що країна із великою політичною вагою та досвідом буде залучена до головування в ЄС в такі складні часи. Тому що голос Франції є голосним та чітким. Франція тримає Європу дуже близько до серця. Разом із французьким головуванням ми будемо зважати на майбутню архітектуру європейської безпеки. Ми представимо своє бачення та пропозиції, над якими вже працюємо. Але, знову, не буде жодних рішень у цьому сенсі без участі Європи», - наголосила Урсула фон дер Ляєн.

Вона нагадала, що більшість європейських країн є також членами НАТО, що є важливою обставиною в контексті обговорення європейської безпеки, а також у діалозі між Росією і США.

У свою чергу Президент Франції Емануель Макрон привітав переговори США з Росією щодо врегулювання навколо України «у більш широкому контексті» та назвав «зразковою» координацію між США і Європейським Союзом у цьому контексті.

«Думаю, що це добре, коли Росія і США обговорюють напругу, що існує навколо України, у більш широкому контексті. Я це вітаю і вважаю таке обговорення важливим. Координація між європейцями та американцями є нині зразковою у цьому питанні. Разом з президентом Байденом ми мали декілька обговорень до і після його розмови з президентом Путіним стосовно України або інших двосторонніх питань. Це жодним чином не суперечить (розвитку) європейської архітектури з безпеки, яка є, перш за все, питанням європейців. Це наша справа, тому що ми є геополітичною силою», - зауважив президент Франції.

Він нагадав, що таким баченням майбутньої архітектури європейської безпеки ЄС поділився з союзниками по НАТО під час саміту у 2019 році, та представив його також своїм сусідам.

Макрон зауважив, що Франція буде продовжувати контакти з Росією. На його переконання, ЄС також має підтримувати такий діалог, що не означає погодження з позицією Росії, але надає можливість підбити підсумок щодо виконання домовленостей.

«Ми намагаємося будувати майбутнє. Ми маємо санкції у відповідь на українську кризу та на вторгнення (Росії - ред.) у 2014 році, - вони продовжуються. Але нам потрібен діалог з Росією. В силу її географії й історії вона є ключовим гравцем в цій архітектурі європейської безпеки, яку ми маємо будувати. Ми маємо шукати такого діалогу – відвертого, уточнюючого та скоординованого. Тому що різні країни-члени не мають спільної історії, географії або спільних занепокоєнь стосовно Росії. Європейська архітектура з безпеки має враховувати всі ці історії та ці вимоги», - додав президент Франції.

Як вже повідомлялося, сьогодні колегія Європейської комісії майже у повному складі здійснює візит до Парижа, де відбувається презентація пріоритетів французького головування в Раді ЄС на наступні пів року. Серед цих пріоритетів – продовження зусиль із подолання пандемії коронавірусу, зелена та цифрова трансформація, інноваційний розвиток європейської економіки та зміцнення стратегічної автономії ЄС у питаннях безпеки й оборони.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-