У разі нової агресії Росії проти України ЄС має «показати зуби» - євродепутат

У разі нової агресії Росії проти України ЄС має «показати зуби» - євродепутат

Укрінформ
Євросоюз має «показати зуби» у зовнішній політиці, якщо Росія наважиться на нову агресію проти України.

Про це на пленарному засіданні Європарламенту заявила депутат Віола фон Крамон, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Україну намагаються залякувати, тому що її громадяни обстоюють європейські цінності, сміють бути вільними й хочуть самі вирішувати власну долю. Нічого не жахає Кремль більше, ніж вільні демократичні держави на його кордонах... Як на це реагуємо ми? Дехто припускає, що проєкт Nord Stream 2 має продовжуватися. Але головний експорт з Росії - це не нафта, не газ і не зброя, - це хаос», - наголосила німецький політик.

На її думку, збільшуючи свою залежність від Росії, ЄС зраджує своїх союзників та ставить під загрозу майбутнє цілого континенту. «Настав час для нашої зовнішньої політики показати зуби, говорити мовою, яку вони (росіяни – ред.) розуміють - мовою суворих санкцій», - додала фон Крамон.

Вона зауважила: історія вчить, що спроба замирити насильника - це дуже небезпечна стратегія, яка є аморальною та контрпродуктивною.

«100 тисяч російських військових сконцентровані на кордонах України, і ця кількість, як очікується, зростатиме… Ми повинні залишатися пильними та рішучими. Покарання Росії має бути безпрецедентним, якщо вона посміє розпочати ще одну війну проти України» - наголосила депутатка.

Серед кроків, до яких ЄС може вдатися в разі російської агресії, на її думку, - відключення Росії від системи SWIFT, «здача у брухт» Nord Stream 2 та санкції проти Путіна і його оточення.

«Найважливіше - показати Кремлю, що булінг є контпродуктивним. Зробити це можливо шляхом розвитку партнерства з Україною, - кожного разу, коли Кремль намагається її залякати. Треба показати Росії, що у світі міжнародного порядку сила не є правом. Підтримайте Україну!», - резюмувала фон Крамон.

Як повідомлялося, 13 грудня міністри закордонних справ ЄС обговорили накопичення російських військ поблизу кордонів України та на тимчасово окупованих територіях. Це питання також включено у порядок денний зустрічі європейських лідерів в Брюсселі у форматі Європейської ради 16 грудня.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-