Макрон: Мета Європи та США - бути на боці України

Макрон: Мета Європи та США - бути на боці України

Укрінформ
Президент Франції Еммануель Макрон упевнений, що Європа та Сполучені Штати мають гарантувати безпеку і суверенітет України.

Про це Макрон заявив на пресконференції в Парижі, передає кореспондент Укрінформу.

“Наша мета, я вважаю, всіх європейців, а також наших американських партнерів - це передусім бути на боці України, щоб гарантувати її безпеку, а також забезпечити мирну ситуацію в регіоні”, - сказав Еммануель Макрон, коментуючи розмову президента США Джо Байдена з президентом Росії Володимиром Путіним.

Він також висловив вдячність Байдену за те, що той координував свої позиції з європейськими партнерами як перед розмовою з Путіним, так і після неї. За словами французького лідера, в політичному сенсі це дуже добра ініціатива.

Водночас він підкреслив важливість Нормандського формату і французько-німецьку медіацію у ньому. Однак при цьому зауважив: “Чи мають змогу європейці самотужки це змінити? Ні. Це залежить від доброї волі інших сторін”.

За словами Макрона, необхідно знов взаємодіяти і знов залучати до перемовин у Нормандському форматі і Путіна, і Зеленського, щоб перезавантажити цей формат і політичний процес.

Стосовно Росії Макрон окремо наголосив на важливості її залучення до такого діалогу, який допоміг би зняти напруженість навколо України, забезпечити стабілізацію і мир у регіоні: “Саме необхідним діалогом з Росією можна вибудувати нове рішення і процес, які зберігатимуть український суверенітет і мирне врегулювання, досягнення миру в усьому регіоні, стабільності усього нашого континенту”.

При цьому він зауважив, що розмовою з Путіним Байден показав: він також вважає, що такий діалог з президентом Росії потрібний. Тому що, за словами Макрона, “завдяки цьому діалогу ми можемо фіксувати наші домовленості та наші розбіжності, а також прокладати подальший шлях таким чином, щоб уникнути ескалації”.

Фото: EPA

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-