Реформу СБУ «заспамили»: Стефанчук не виключає скороченої процедури щодо законопроєкту

Реформу СБУ «заспамили»: Стефанчук не виключає скороченої процедури щодо законопроєкту

Укрінформ
Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук та тимчасово повірена у справах США в Україні Крістіна Квін обговорили реформу Служби безпеки України.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Секретаріат Голови Верховної Ради України

Квін подякувала Стефанчуку за особисту підтримку важливих реформ, зокрема — земельної, банківської та судової.

Тимчасово повірена у справах США в Україні відзначила важливість проведення реформи Служби безпеки. Вона висловила свою підтримку чинної редакції відповідного законопроєкту та сподівання, що «до цієї редакції не буде внесено багато поправок, які її послаблять». Квін сподівається, що закон буде прийнятий на цій сесії.

Голова Верховної Ради нагадав, що реформа СБУ — передвиборча обіцянка Президента Володимира Зеленського та партії «Слуга народу».

«Спільними зусиллями нам вдалося напрацювати доволі потужну редакцію цього законопроєкту, який незабаром буде внесений до зали Парламенту України. Водночас не всі депутати підтримують це прагнення і здійснюють так званий «поправочний спам». Наразі маємо понад 3 800 поправок до цього законопроєкту. Якщо покласти це на часову лінійку, то це майже чотири місяці роботи Парламенту», — заявив Стефанчук.

Голова ВР поінформував, що є ідея розглянути цей законопроєкт за скороченою процедурою.

«Ми маємо визначитися, чи витрачаємо місяці роботи, які нам не пробачать громадяни України, або проводимо дискусії між колегами та знаходимо оптимальний шлях, щоб за це питання проголосувати найближчим часом. Плануємо провести таке обговорення на наступному тижні або через тиждень», — пояснив Стефанчук.

Сторони також обговорили важливість прийняття законопроєкту «Про схвалення рішення Президента України про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2022 році для участі в багатонаціональних навчаннях».

Квін висловила сподівання, що Верховна Рада зможе ухвалити його до 1 січня 2022 року.

Стефанчук запевнив, що взяв це питання під особистий контроль, і вперше таке рішення буде ухвалене вчасно.

«Це питання вже стоїть на порядку денному. Голосування за нього має відбутися у вівторок», — повідомив глава парламенту.

Тимчасово повірена у справах США в Україні також нагадала, що Сполучені Штати Америки надзвичайно сильно підтримують територіальну цілісність та суверенітет України. Вона додала, що нещодавно відбулася розмова між Президентами США Джо Байденом та Росії Володимиром Путіном. Сьогодні Президент США поспілкується про це з Главою держави Володимиром Зеленським.

Учасники зустрічі висловили очікування, що співпраця між Україною та США надалі тільки посилюватиметься, зокрема — на парламентському рівні.

Як повідомлялося, Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендував парламенту ухвалити в другому читанні законопроєкт №3196-д «Про внесення змін до Закону України «Про Службу безпеки України» щодо удосконалення організаційно-правових засад діяльності Служби безпеки України».

У першому читанні цей законопроєкт Верховна Рада ухвалила 28 січня. Він, зокрема, передбачає ліквідувати спецпідрозділи СБУ з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією.

Реформа СБУ має багаторічну історію. Вона розпочалася ще за часів президентства Ющенка. У 2008-2009 роках РНБО ухвалила рішення «Про Концепцію реформування Служби безпеки України» та «Комплексну цільову програму реформування Служби безпеки України». Було навіть зареєстровано законопроєкт, який, однак, пізніше зняли з розгляду. У 2015 році було оголошено про нову реформу. На ній наполягали міжнародні партнери. Однією з головних умов була ліквідація спецпідрозділів, які опікуються економічними злочинами.

Фото: rada.gov.ua

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-