Голова Комітету ЄС з політики та безпеки вважає ситуацію навколо України тривожною

Голова Комітету ЄС з політики та безпеки вважає ситуацію навколо України тривожною

Укрінформ
Розвиток ситуації на східних кордонах України, де Росія проводить нарощування військових сил, викликає глибоке занепокоєння в ЄС та у самій Україні, тож спільнота має реагувати на неї опираючись на факти, на аналіз та у взаємодії із партнерами та союзниками на кшталт США.

Про це у Європарламенті під час слухань в Підкомітеті з безпеки й оборони заявила новопризначена голова Комітету ЄС з політики та безпеки Посол Дельфіна Пронк, - повідомляє кореспондент Укрінформу.

Саме так вона відповіла на запитання учасника засідання євродепутата Пятраса Ауштрявічюса про те, чи має ЄС намір відійти від реагування на загрози Росії проти України до більш проактивної політики, щоб донести інформацію про ймовірну ціну агресії та відвернути її.

«Безумовно, військове нарощування на східному кордоні України викликає велике занепокоєння, яке ми всі поділяємо. В Україні також цю ситуацію сприймають дуже серйозно. Тож, як я очікую, вона буде одним з питань для обговорення під час майбутньої Європейської Ради», - сказала дипломат.

«В тому, якими є наші послання, - я б не визначала цю політику як реактивну. Ми маємо робити такі послання, ґрунтуючись на фактах, на аналізі розвідувальних даних. Два дні тому ми погодили заходи з допомоги для Збройних Сил України, що само по собі відображує наші зобов’язання стосовно України», - зауважила Пронк.

Читайте також: Командувач ООС назвав усі можливі сценарії наступу російських військ

Також вона запропонувала розглядати цю ситуацію у ширшому контексті Східного Партнерства, і того шляху, яким ЄС взаємодіє з сусідами на сході. Підтримка динамічної співпраці, зокрема, у впровадженні реформ є важливою складовою підвищення стійкості партнерів, зокрема – України, що, поряд із безпековою складовою, є стороною тієї самої політики ЄС відносно країн регіону.

За словами представниці ЄС, однією зі складових Стратегічного Компасу, який наразі проходить етап активного опрацювання в Євроінституціях, є саме механізм запобігання конфліктам, структура раннього попередження про загрози, яка має базуватися як на інформації від делегацій та місій ЄС, так і на обміні даними із партнерами та союзниками Євросоюзу.

«Минулого тижня був започаткований діалог між ЄС і США з безпеки й оборони. Це було дуже позитивним сигналом для нашого трансатлантичного партнерства. Це торкається також проблеми військового нарощування на східному кордоні України. Безумовно, ми - друзі, союзники і партнери, - маємо відлунням реагувати на послання одне одного. Наприкінці цього тижня відбудеться двостороння розмова між президентами Байденом та Путіним. Безумовно, ми маємо забезпечити синхронізацію позицій з нашими партнерами», - наголосила Пронк.

Вона зауважила, що коли ЄС опрацьовував п’ятий пакет санкцій проти режиму Білорусі, відбулася саме така координація позицій з міжнародними партнерами та синхронізація послань. ЄС буде продовжувати такі зусилля всюди, де це можливо, щоб посилити власний голос у світі.

Читайте також: ЄСПЛ заборонив повертати до Білорусі мігрантів, які потрапили на територію Польщі

Як повідомлялося, 2 грудня Рада ЄС ухвалила пакет допомоги в рамках так званого Європейського фонду миру для програм безпекової та оборонної допомоги Україні, Грузії, Молдові та Малі. В рамках програми Україна отримає від ЄС допомогу на суму у 31 мільйон євро за період у 36 місяців.

Ці заходи ЄС мають на меті підвищити стійкість України та зміцнити здатність її Збройних Сил надавати допомогу цивільним людям у надзвичайних ситуаціях. Йдеться про фінансування підрозділів військової медицини, включаючи польові шпиталі, інженерних та логістичних підрозділів, а також структур кіберзахисту.

Комітет ЄС з політики та безпеки - це дорадчий орган на рівні Послів, що працює при Раді міністрів ЄС, та розглядає найважливіші питання в рамках Спільної зовнішньої та безпекової політики ЄС, зокрема, здійснює політичний контроль за операціями ЄС із подолання кризових ситуацій.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-