НАТО допомагає Україні реалізувати право на самооборону – Столтенберг

НАТО допомагає Україні реалізувати право на самооборону – Столтенберг

Укрінформ
Україна, як суверенна держава, має право на самооборону, і НАТО допомагає нашій країні реалізувати це право, зміцнюючи та підвищуючи спроможності її Збройних Сил.

Про це сьогодні у Ризі під час пресконференції за підсумками першого дня зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО заявив Генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми надаємо Україні політичну і практичну підтримку. Союзники надають тренування, допомагають у розбудові військових спроможностей та в обладнанні. Це реальна підтримка, і це підвищує поріг для Росії у здійснені агресивних військових дій проти України. Такі зусилля НАТО зміцнюють Збройні Сили України – це шлях допомогти їм здійснити суверенне право на самооборону. Це право кожної суверенної держави, і це включає також Україну, і ми підтримуємо Україну в дотриманні цього суверенного права на самооборону», - наголосив керівник Альянсу.

Читайте також: Столтенберг: НАТО є платформою, де союзники можуть координувати санкції проти Росії

Він зауважив, що головна мета, з якою сьогодні під час зустрічі міністрів погодилися всі союзники – це утримати Росію від здійснення агресивних військових дій проти України.

За словами Генерального Секретаря НАТО, союзники проводять дуже уважний моніторинг розвитку цієї ситуації, обмінюються даними розвідки, використовують наявні спроможності, які дозволяють отримувати дуже важливу та деталізовану інформацію для оцінки ситуації.

При цьому Столтенберг наголосив, що варто відрізняти заходи, що їх НАТО здійснює для підтримки України, як країни-партнера, і зусилля Альянсу із захисту союзників від можливої агресії. Якщо в першому випадку, стосовно України, йдеться про політичну та практичну підтримку, то в другому Альянс готовий залучити всі наявні спроможності для захисту й оборони будь-якого союзника, та має відповідні плани на цей випадок.

Читайте також: Столтенберг підтвердив чинність рішення щодо майбутнього членства України в НАТО

Як повідомлялося, з 30 листопада по 1 грудня у Ризі відбувається зустріч міністрів закордонних справ НАТО, які мають обговорити поточну ситуацію у сфері безпеки та підготовку до наступного саміту Альянсу у Мадриді.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-