Нове вторгнення в Україну матиме для Росії високу ціну – Столтенберг

Нове вторгнення в Україну матиме для Росії високу ціну – Столтенберг

Укрінформ
Україна - партнер НАТО, але вона не є членом Альянсу, тож на неї не поширюється дія статті 5 Вашингтонського договору про колективну оборону. Незважаючи на це, Росія має усвідомлювати, що будь-яка її агресія проти України матиме дуже високу ціну.

Про це у Брюсселі під час пресконференції напередодні зустрічі міністрів країн-союзниць заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«НАТО надає Україні велику політичну та військову підтримку як Альянс, це роблять також окремі країни-союзниці, за різними формами у розбудові спроможностей, тренуванні, постачанні обладнання та різних систем озброєння. При цьому Україна є партнером НАТО, але не є членом НАТО, тож наша колективна оборона, дія статті 5 (Вашингтонського договору – ред.) не поширюється на Україну», - сказав керівник Альянсу.

Він зауважив, що НАТО проводить уважний моніторинг ситуації навколо України та ділиться даними із союзниками. Наразі немає певності у тому, якими можуть бути наступні дії Росії. Але той факт, що концентрація військ продовжується і Росія вже використовувала свої війська проти України, дає підстави для тривоги.

«Росія продовжує незаконну анексію Криму та дестабілізацію на сході України, вона продовжує здійснювати кібернетичні та гібридні атаки проти України. Якщо зважити на все це разом, виникає причина для глибокого занепокоєння у зв’язку із цим розвитком. Ми закликаємо Росію забезпечити прозорість дій, здійснити деескалацію та знизити напругу. Також є очевидним - якщо Росія використає силу проти України, це матиме для неї високу ціну та свої наслідки», - наголосив Столтенберг.

Він застеріг Росію від помилкових оцінок щодо рішучості та спроможності НАТО захистити своїх союзників, якщо це буде необхідним.

«Ми маємо переконатися, що немає жодного непорозуміння, жодних помилкових прорахунків стосовно ресурсів та можливостей НАТО, його здатності захистити всіх союзників», - додав Генеральний секретар НАТО.

Як повідомлялося, з 30 листопада по 1 грудня у Ризі відбуватиметься зустріч міністрів закордонних справ НАТО, які мають обговорити поточну ситуацію у сфері безпеки та підготовку до наступного саміту Альянсу у Мадриді.

Генеральний секретар НАТО запросив до участі у зустрічі міністрів закордонних справ НАТО у Ризі керівників зовнішньополітичних відомств України та Грузії.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-