ЄС засудив торговельні «спрощення» Росії на окупованому сході України

ЄС засудив торговельні «спрощення» Росії на окупованому сході України

Заява
Укрінформ
ЄС засудив заходи Російської Федерації із «спрощення» правил закупівлі товарів на окупованих територіях сходу України як такі, що є черговим проявом неповаги до міжнародного права та спрямовані проти територіальної цілісності України.

Як передає Укрінформ, про це йдеться в заяві речника ЄС, оприлюдненій на сайті Європейської служби зовнішніх дій.

«Європейський Союз висловлює жаль з приводу російського указу, підписаного президентом Путіним 15 листопада, про спрощення правил торгівлі та здійснення заходів із ширшого доступу товарів на територію тимчасово непідконтрольних уряду районів Донецької та Луганської областей України. Цей указ має на меті подальше відокремлення від України районів Донецької та Луганської областей, що є тимчасово непідконтрольними уряду, всупереч цілям Мінських домовленостей», - йдеться у заяві.

Як зауважив речник ЄС, подібні одноосібні заходи РФ порушують суверенітет та територіальну цілісність України, включаючи правила митного контролю. Такі дії несуть потенціал до збільшення напруги та продовження статус-кво тимчасово окупованих територій та перешкоджають майбутньому процесу реінтеграції.

«Ми закликаємо Росію скасувати це рішення та припинити здійснювати односторонні дії, які лише провокують подальше поглиблення конфлікту на сході України. Європейський Союз буде продовжувати свою політику невизнання у цьому сенсі», - наголошується у документі.

Як повідомлялося, президент Росії 15 листопада підписав указ про «товарне зближення» з ОРДЛО, яким прирівняв товари, вироблені на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, до тих, що вироблені на території РФ. При цьому Путін доручив російському уряду протягом місяця забезпечити допуск товарів з ОРДЛО на ринок Росії, включаючи допуск до державних закупівель.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-