Верещук закликає критично оцінювати дані про скупчення військ РФ біля кордонів України

Верещук закликає критично оцінювати дані про скупчення військ РФ біля кордонів України

Укрінформ
Напруження ситуації біля кордонів України може бути елементом гібридної війни з боку Росії. Крім того, для розхитування ситуації в Україні її можуть використовувати окремі політичні сили. Тому громадяни мають критично аналізувати таку інформацію.

На цьому у програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом" наголосила міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук. 

Вона повідомила, що 8 листопада відбулося засідання Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, до складу якого Верещук, як народний депутат, входила протягом 2,5 року. На нараді, зокрема, Головне управління розвідки повідомляло про ситуацію на кордонах України.

"Справді, є напруга. Дійсно, є певна ротація (російських) військ. Вона може бути плановою, може бути позаплановою. Ми восьмий рік у війні. Ми знаємо, що Росія може використовувати нашу слабкість — слабкість економічну, слабкість внутрішньополітичну", — сказала Верещук.

Читайте також: Пентагон стежить за пересуваннями військ РФ біля українського кордону

Вона уточнила, що внутрішньополітичну слабкість формують окремі політичні сили для досягнення своєї мети, не думаючи про наслідки.

"Розхитують країну різні політичні групи, не думаючи, чим можуть закінчитися такі розхитування. Усі так мріють потрапити у владу, затриматися в ній, що не думають, що це пряма загроза державності нашої країни. А хто страждає найбільше? Це люди на Донбасі. Це люди, які слухають про переміщення військ, які бояться, що знову почнуться обстріли", — пояснила Верещук.

Міністр доповнила, що для досягнення своєї мети такі політики "нагнітають ситуацію, кажуть, що ворог біля воріт, ворог на нашій території".

"Ми це знаємо. Але є військові, які роблять свою справу, є найвище політичне керівництво країни в особі президента Зеленського, який робить свою справу... Ескалація може бути завжди. Але ми готові, ми готові оборонятися", — наголосила вона.

У цьому зв'язку Верещук звернулася до громадян критично підходити до інформації про загострення ситуації біля кордонів України. І розуміти, що й такі повідомлення можуть бути елементом гібридної війни.

"Ми просимо не панікувати населення, просимо розуміти, що це інструмент гібридної інформаційної війни — це точно. Тобто спокійно живемо, працюємо, допомагаємо один одному. Намагаємося зрозуміти, що відбувається, критично оцінюємо інформацію. Розуміємо, що ми восьмий рік перебуваємо під гібридними атаками Російської Федерації. І, звичайно ж, розуміємо, що це може ще тривати якийсь час. Ніхто ж не каже, що війна закінчиться завтра. Хотілося б. Це найбільша мрія, яка у нас, на жаль, ще не досягнута", — зазначила міністр.

Читайте також: Глава МінТОТ поїде на схід України

Вона наголосила, що немає військового розв'язання конфлікту на сході України.

"Є дипломатичний, політичний діалог, який призведе до консенсусу, а потім — до миру", — резюмувала Верещук.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 4 листопада призначила Ірину Верещук на посаду віцепрем'єр-міністра – міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Раніше з цієї посади парламент звільнив Олексія Резнікова. Його після цього призначили міністром оборони.

Фото: sluga-narodu.com

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-