Зеленський підписав зміни до закону про статус НАБУ

Зеленський підписав зміни до закону про статус НАБУ

Укрінформ
Президент Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо приведення статусу Національного антикорупційного бюро України у відповідність з вимогами Конституції України» № 1810-ІХ.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Офіс Президента.

"Документ усуває суперечності між Конституцією та законом «Про Національне антикорупційне бюро України», визначаючи, що НАБУ є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, що забезпечує гарантії незалежності його роботи", - йдеться у повідомленні.

Закон визначає повноваження Кабінету Міністрів щодо призначення на посаду директора Національного антикорупційного бюро та звільнення його виключно за наявності встановлених цим документом підстав.

Читайте також: Посли G7 привітали ухвалення поправок до закону про НАБУ

Законом закріплено, що до складу комісії з проведення конкурсу на зайняття посади директора НАБУ входять шість осіб, три з яких визначає уряд, а інші три особи – уряд на підставі пропозицій міжнародних та іноземних організацій, які, відповідно до міжнародних або міждержавних угод, протягом останніх трьох років до дня завершення строку повноважень директора НАБУ або до дня дострокового припинення його повноважень надавали Україні міжнародну технічну допомогу у сфері запобігання та протидії корупції.

Відповідно до закону, вимоги Кабінету Міністрів до формування структури апарату центрального органу виконавчої влади не поширюються на НАБУ.

У документі також визначені засади організації та проведення зовнішньої незалежної оцінки (аудиту) ефективності діяльності Національного бюро, яку щороку здійснює відповідна комісія.

Читайте також: Закон про статус НАБУ: плюси та мінуси

Закон набирає чинності на наступний день після опублікування.

Як повідомлялося, Верховна Рада 19 жовтня 2021 року ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законів України стосовно приведення статусу Національного антикорупційного бюро України у відповідність до вимог Конституції України» (№5459-1).

Як ідеться у пояснювальній записці, проєкт закону №5459-1 спрямований на усунення суперечностей між Конституцією та законом «Про Національне антикорупційне бюро України», а також на пов’язане з цим забезпечення гарантій незалежності для Національного бюро.

Фото: ОП

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-