Саакашвілі звернувся до українських депутатів

Саакашвілі звернувся до українських депутатів

Укрінформ
Експрезидент Грузії Міхеїл Саакашвілі написав з в’язниці звернення до депутатів Верховної Ради України, в якому розповів про свій стан та причини поїздки до Грузії.

Як передає Укрінформ, відповідне звернення опубліковане на сторінці Саакашвілі у Фейсбуці.

За його словами, за 32 дні голодування він втратив майже 20 кілограмів ваги, на цей час його позбавили права на телефонні дзвінки, відмовляють у можливості приїхати до суду і навіть не говорять, коли це буде можливо.

«Вони смертельно бояться будь-якого мого публічного слова. Також вони відмовляються виконувати термінову рекомендацію створеного ними ж медичного консиліуму лікарів – перевести мене до багатопрофільної лікарні», - додав Саакашвілі.

Третій президент Грузії наголосив, що вважає себе «особистим в'язнем Путіна».

«Вважаю себе особистим в'язнем Путіна, оскільки він усі ці роки багато разів говорив про мене. Дав грузинській владі найбільшого приватного акціонера російського Газпрому – Іванішвілі, публічні вказівки порушити проти мене кримінальні справи та винести вироки», - наголосив він.

Саакашвілі у зверненні до українських депутатів пояснив причини поїздки до Грузії, де його і було затримано.

Читайте також: МЗС Грузії спростовує перемовини про видачу Саакашвілі Україні

«Напевно, у вас головне питання – чому я поїхав до Грузії? Я вважав, що моя батьківщина остаточно потрапила під вплив Москви. Ті реформи, які свого часу я провів, зійшли нанівець. Нині у Грузії проводилися місцеві вибори, які на відміну від України тут завжди дуже легко вигравала влада. Але після моєї появи навіть у в'язниці ситуація радикально змінилася. У всьому», - зазначив він.

Саакашвілі додав, що йому вдалося вплинути на об'єднання грузинів у прозахідному курсі країни.

При цьому, за його словами, він залишається «лояльним та патріотичним громадянином України».

Читайте також: Адвокат Саакашвілі: Екстрадиція в Україну - не вихід із ситуації, його повинні звільнити у Грузії

«Я пишаюся тим, що Президент Зеленський повернув мені паспорт. Я дуже вдячний вам за дуже багато революційних законопроєктів, які ви підтримали; у тому числі підготовлені за нашої скромної участі. Вдячний членам різних фракцій, які виявляли солідарність… Я прожив в Україні 8 років свого життя. У мене в Києві є будинок та сім'я, і я дуже вдячний за заяву Президента, що Україна не залишить свого громадянина. Грузія не має більш улюбленої нації й вірнішого союзника, ніж Україна; і я все зроблю, щоб не було розбрату і ці відносини зміцнювалися», - резюмував Саакашвілі.

Як повідомлялося, Міхеїла Саакашвілі затримали у Грузії 1 жовтня, де він не був 8 років і поїхав підтримати свою партію на місцевих виборах. У Грузії проти Саакашвілі було відкрито чотири кримінальні провадження. За двома з них винесено заочні вироки з максимальним терміном позбавлення волі – 6 років. Політик вважає, що справи проти нього сфабриковано.

Після затримання Саакашвілі помістили до колонії №12 міста Руставі для відбування покарання. У в'язниці політик оголосив голодування.

29 жовтня прем'єр Грузії Іраклій Гарібашвілі виключив можливість передачі Саакашвілі Україні.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-