Росія дає сигнали, що зустрічі лідерів «Норманді» не буде — експертка

Росія дає сигнали, що зустрічі лідерів «Норманді» не буде — експертка

Укрінформ
Зустріч глав міністерств закордонних справ країн Нормандського формату відбудеться, а саміт на найвищому рівні — під питанням.

Таку думку в програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом" висловила виконавча директорка Інституту безпеки Східної Європи Юлія Осмоловська.

"З моєї точки зору, зустріч міністрів закордонних справ — це і є свого роду компроміс і поступка, на яку Росія буде готова піти. І цією зустріччю, можливо, все і обмежиться. На сьогодні немає ніяких ознак очікувати зустрічі лідерів країн Нормандського формату — виходячи з тієї жорсткої позиції Російської Федерації, яку вона зайняла. Її основна теза: Україна не виконала домовленості за результатами Паризького саміту 2019 року, а раз немає результатів — немає сенсу зустрічатися... Але насправді, все не так", — сказала вона.

Читайте також: Поки невідомо, коли може відбутися зустріч «нормандських» міністрів - посол ФРН

При цьому Франція та Німеччина зацікавлені у зустрічі Нормандського формату на вищому рівні.

"І для Меркель логічно провести свого роду інвентаризацію результатів її роботи на посаді та передати вже цей пакет новому канцлеру Німеччини", — додала Осмоловська.

Експертка нагадала, про телефонну розмову, яка відбулася між лідерами Франції, Німеччини та України.

"І через день після цього була така ж розмова з Путіним. Тобто Франція, Німеччина здійснюють певний тиск на Російську Федерацію для того, щоб цю зустріч провести. І аргумент під це є, тому що навіть якщо йде якесь блокування в русі домовленостей, потрібно зустрітися як мінімум для того, щоб розібратися, де цей блок, і як його подолати", — вважає вона.

Читайте також: Слабке виправдання – Кулеба про заяву Лаврова щодо відмови від «нормандської» зустрічі

А нинішня позиція Росії про нібито відсутність результатів Паризького саміту — це лише відхід від переговорів, додала Осмоловська.

"Росія зараз обрала стратегію уникнення переговорів. Тобто якщо вона не за столом переговорів — ніякого руху немає", — пояснила вона.

Але як мінімум зустріч глав МЗС країн "нормандської четвірки" очікувати можна.

"І ми знаємо з російських ЗМІ, що вона, швидше за все, буде проходити в режимі онлайн. І за результатами цієї зустрічі має бути сформований підсумковий документ. Якщо все-таки на рівні лідерів глав зовнішньополітичних відомств прийдуть до якогось консенсусу, то тоді можна розраховувати, що, напевно, зустріч на рівні лідерів держав відбудеться. Але поки російська сторона дає нам всі сигнали того, що цієї зустрічі не буде", — резюмувала Осмоловська.

Читайте також: Никифоров: РФ не виявляє готовності до саміту «Норманді» чи зустрічі на рівні міністрів

Як повідомляв Укрінформ, 11 жовтня канцлер ФРН Ангела Меркель і президент Французької Республіки Еммануель Макрон закликали президента РФ Володимира Путіна просунутися в питанні саміту в нормандському форматі.

Співрозмовники домовились попросити міністрів закордонних справ зустрітися якомога швидше.

Глава МЗС РФ Сергій Лавров, коментуючи заяву міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби Києва про готовність до спільної зустрічі, заявив, що президент Путін не обіцяв провести зустріч міністрів нормандського формату, а «обіцяв доручити розглянути, як можна вийти на таку зустріч».

Читайте також: Шанси для зустрічі в «нормандському форматі» є – Зеленський

Своєю чергою Кулеба назвав цей аргумент Лаврова щодо відмови від нормандської зустрічі «слабким виправданням», а також зауважив, що «потім росіяни не розуміють, чому їхнім словам більше ніхто не вірить».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-