Україна повинна стати форпостом НАТО на південному сході Європи — експерт

Україна повинна стати форпостом НАТО на південному сході Європи — експерт

Укрінформ
За допомогою інтеграції в НАТО Україна не тільки зміцнює власну обороноздатність, але й дає додаткові гарантії безпеки країнам-партнерам.

Таку думку в ефірі телеканалу "Дом" висловив політичний експерт Олександр Мусієнко, передає Укрінформ.

На його переконання, імовірність сценарію ескалації Росії щодо західних держав є вкрай низькою.

"Я не думаю, що Російська Федерація готова до якоїсь ескалації проти західних країн. Таких сценаріїв немає, особливо проти країн Балтії та Польщі, це однозначно", — зазначив Мусієнко.

Читайте також: Міноборони Латвії називає всеосяжною загрозу країнам Балтії з боку Росії

Водночас він наголосив, що ситуація у регіоні Чорного моря складніша.

"Тому що все вказує на те, що за всіх історичних часів рух російської військової машини був на південний захід. І в цьому разі й Україна, й Крим, і Придністров'я, і ​​Кавказ, і Сирія — це все ланки одного ланцюга", — сказав експерт.

З огляду на непросту обстановку в регіоні, в НАТО ухвалили певні рішення. Україні ж фактично відведена важлива роль форпосту Альянсу на південному сході Європи підкреслив він.

"Україна повинна стати фактично форпостом НАТО на південному сході Європи. І це вже відбувається. Всі практичні дії для цього робляться... Стоїть завдання зміцнити вплив НАТО в Чорному морі, зокрема за допомогою України. Тому нас вже включили і до певних планів, ми вже працюємо безпосередньо разом з Альянсом, виконуючи певні завдання, і це йде нам на користь, оскільки це наша безпека. Але це й безпека країн-партнерів", — резюмував Мусієнко.

Читайте також: Квін вважає, що судова реформа потрібна Україні для вступу до НАТО і Євросоюзу

Як повідомляв Укрінформ, саміт НАТО, що відбувся у червні поточного року в Брюсселі, підтвердив перспективу євроатлантичної інтеграції для України та Грузії, коли ці країни будуть готовими до такого кроку, і коли буде досягнута політична згода щодо такого членства між усіма членами Альянсу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-