ЄС рішуче відкидає, що Росія є «посередником» конфлікту на сході України

ЄС рішуче відкидає, що Росія є «посередником» конфлікту на сході України

Заява
Укрінформ
З підписанням Мінських домовленостей Росія взяла на себе зобов’язання щодо мирного врегулювання конфлікту, тому її намагання легітимізувати так звані "народні республіки" на Сході України є неконструктивними.

Про це під час засідання Постійної ради Організації з безпеки та співробітництва у Європі заявила місія Європейського Союзу в ОБСЄ, передає кореспондент Укрінформу.

"ЄС хотів би повторити, що Мінські угоди, підписані Російською Федерацією, однозначно встановлюють, що ТКГ складається з представників України, РФ та ОБСЄ, причому остання є посередником. Тому Росія чітко взяла на себе зобов'язуючу відповідальність за мирне врегулювання конфлікту. У цьому контексті спроби Росії легітимізувати так звані "народні республіки" на Сході України не є конструктивними", - йдеться у заяві.

У ЄС також наголосили, що рішуче відкидаються російський наратив про те, що Росія є нібито посередником у "внутрішньоукраїнському конфлікті". "Ми закликаємо Росію як сторону конфлікту взяти конструктивну участь у обговореннях Тристоронньої контактної групи та повністю виконувати Мінські угоди", - зазначається у заяві.

Читайте також: Штати в ОБСЄ: прогрес на сході України залежить від політичної волі Росії

Вітаючи поновлення змістовних дискусій в економічній та гуманітарній робочих групах ТКГ, Євросоюз сподівається на прогрес у питанні щодо відкриття КПВВ "Золоте" та "Щастя" з боку ОРДЛО, як і інших пунктів пропуску, які продовжують бути закритими.

Окремо в ЄС висловили занепокоєння стосовно обмежень роботи СММ ОБСЄ, "90% з яких відбуваються в непідконтрольних уряду районах", а також щодо "глушіння" та обстрілів безпілотників місії.

Було заявлено, що "винні мають понести відповідальність - як політичну, так і фінансову". У ЄС також закликали Росію вплинути на підтримувані нею збройні формування з метою усунення перешкоджань.

Читайте також: Україна в ОБСЄ: Росія тримає біля кордону 19 батальйонно-тактичних груп

Як повідомляв Укрінформ, очільник української місії в ОБСЄ Євгеній Цимбалюк заявив під час засідання Постійної ради, що будь-які ініціативи, запропоновані Україною щодо безпекових, політичних та гуманітарних напрямків роботи Тристоронньої контактної групи, блокуються Росією, яка намагається примусити Україну до "прямого діалогу" з маріонетками Кремля на окупованих територіях.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-