Разумков не обговорював із Президентом питання своєї можливої відставки

Разумков не обговорював із Президентом питання своєї можливої відставки

Укрінформ
Дмитро Разумков не обговорював із Президентом Володимиром Зеленським питання своєї можливої відставки з посади Голови Верховної Ради.

Про це спікер українського парламенту розповів в інтерв‘ю виданню "Українська правда", передає Укрінформ.

"Верховна Рада обирає на посаду Голову Верховної Ради, першого віцеспікера, заступницю, в даному випадку, мова йде про Олену Кондратюк. Ще раз – обирає Верховна Рада. Так само ВРУ може відкликати. Чи хтось буде, скажімо так, ініціювати додатково ззовні цей процес – це вже інша історія. Але чи буде цим займатися Президент, я думаю, що краще на це він зможе відповісти самостійно. У мене з ним розмов про це не було", – сказав Разумков.

Він зауважив, що наразі формальних підстав для його відкликання з посади Голови ВР немає і за підписними листами, необхідними для ініціації відповідної процедури, ніхто не приходив.

"Ви ж чудово знаєте, що про це говорять років так зо півтора. Тим більше це дійсно відбувається у формі якихось кулуарних розмов", – зазначив спікер.

Водночас він висловив думку, що чутки про його можливу відставку наразі можуть поширюватися через направлення законопроєкту "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)" (№5599) до голосування в другому читанні.

"Але якщо ми сьогодні з вами подивимося, Президент це повністю підтримує. Він нещодавно провів онлайн-зустріч з паном Букіккіо (Джанні Букіккіо – голова Венеційської комісії – ред.)… Я не бачу в цьому проблеми і вважаю, що зробив усе правильно. До мене звернулися всі опозиційні фракції, уповноважена з прав людини. Добре, що зараз Президент підтримує ініціативу щодо опрацювання вищезазначеного в подальшому закону Венеційською комісією", – додав Разумков.

Як повідомляв Укрінформ, у деяких ЗМІ кілька місяців поспіль поширюється інформація, що незабаром нібито планується заміна Голови Верховної Ради. Дмитро Разумков заявив, що не триматиметься за посаду, якщо народні депутати ініціюють його відкликання з посади Голови ВР.

Після ухвалення Верховною Радою законопроєкту “Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)” (№5599) у першому читанні уповноважена ВР з прав людини Людмила Денісова у листі закликала Голову ВР Дмитра Разумкова направити документ до Венеційської комісії через те, що, на її думку, він може суперечити нормам Конституції. Окрім цього, до спікера звернулися чотири опозиційні депутатські фракції з аналогічною пропозицією.

Читайте також: Разумков підписав закон про запобігання антисемітизму в Україні

Разумков 10 вересня направив законопроєкт на експертизу до Європейської комісії "За демократію через право" (Венеційська комісія).

23 вересня 2021 року Верховна Рада ухвалила закон “Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)” (№5599). Депутати розглядали законопроєкт у другому читанні постатейно, застосувавши до нього відповідну процедуру, згідно зі статтею 119 Регламенту Верховної Ради. Під час голосування одночасно було враховано правки №396, №398, №406, які суперечать одна одній. Комітет ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує парламенту переголосувати закон через колізію правок.

У парламенті зареєстровано 12 проєктів постанов про скасування рішення Верховної Ради від 23 вересня про ухвалення у другому читанні відповідного проєкту закону "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)" (№5599).

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-