Гербст готовий сприяти наданню Україні чітких безпекових гарантій через Nord Stream 2

Гербст готовий сприяти наданню Україні чітких безпекових гарантій через Nord Stream 2

Фото
Укрінформ
Президент аналітичного центру «Атлантична рада», колишній посол США в Україні Джон Гербст висловлює готовність сприяти просуванню питання щодо необхідності надання Україні чітких безпекових гарантій та збільшення санкційного тиску на РФ, зокрема через будівництво «Північного потоку-2».

Як передає Укрінформ з посиланням на РНБО, про це він сказав під час зустрічі із секретарем Ради національної безпеки і оборони України Олексієм Даніловим.

"Під час зустрічі сторони обговорили широке коло питань українсько-американського співробітництва, особливу увагу приділивши співпраці у військовій сфері, зокрема збільшенню військової допомоги США Україні", - ідеться у повідомленні.

За словами Данілова, подальше поглиблення співпраці між двома країнами, зокрема в частині обміну досвідом між українськими та американськими військовими, «матиме кумулятивний ефект».

Читайте також: Гербст назвав великим позитивом спільну заяву Президентів США й України

Сторони обмінялися думками щодо безпекової ситуації в Європі та світі, зокрема в контексті агресивних дій Росії в басейні Чорного та Азовського морів та завершення будівництва російського газопроводу «Північний потік-2».

Секретар РНБО вкотре наголосив, що «Північний потік-2» є серйозним безпековим викликом не лише для України, а і для всієї Європи. «Питання не лише в економічній складовій. Виникає, наприклад, питання, як росіяни будуть охороняти «Північний потік-2»? Цей газогін стане серйозним випробуванням для всіх», - сказав Данілов.

Читайте також: Підтримка України залишається у переліку стратегічних інтересів США – Нуланд

Окрему увагу сторони приділили нещодавній зустрічі Президента України Володимира Зеленського з Президентом США Джозефом Байденом у Білому домі.

Гербст висловив переконання в успішності візиту Зеленського до Вашингтона. Зокрема він зазначив, що безпекові питання стали ключовими під час зустрічі президентів.

«Президент Байден наголосив на пріоритеті безпеки та необхідності підтримувати Україну», - сказав він, додавши, що відродження діяльності Комісії стратегічного партнерства Україна - США є позивним кроком.

Читайте також: Україні слід і далі співпрацювати з Конгресом задля протидії Nord Stream-2 - експосол США

Гербст висловив готовність сприяти просуванню питання стосовно необхідності надання Україні чітких безпекових гарантій та збільшення санкційного тиску на РФ, зокрема через будівництво «Північного потоку-2».

Як повідомляв Укрінформ, 10 вересня Данілов обговорив з послом Японії в Україні Такаші Кураї поглиблення двосторонньої співпраці у сфері кібербезпеки.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-