У ЄСПЛ перебуває чотири справи України проти Росії – Венедіктова

У ЄСПЛ перебуває чотири справи України проти Росії – Венедіктова

Укрінформ
Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова на зустрічі у Страсбурзі з президентом Європейського суду з прав людини Роберто Спано відзначила важливість співпраці з ЄСПЛ у сфері протидії порушенням прав громадян на Донбасі та у Криму.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на Офіс Генерального прокурора.

«У провадженні Європейського суду з прав людини наразі перебувають 4 міждержавні справи України проти Росії. Ми координуємо зусилля із Міністерством юстиції України та Міністерством закордонних справ для ефективного представництва держави в міжнародних судових інстанціях», - сказала Генпрокурор.

За її словами, увага української прокуратури сконцентрована на протидії порушенням основоположних прав і свобод людини, забороні катувань, контролі за створенням належних умов тримання у місцях несвободи, забезпеченні нагляду за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у кримінальних провадженнях за фактами неналежного поводження з боку правоохоронців.

Читайте також: Підтримка України залишається у переліку стратегічних інтересів США – Нуланд

«Україна – один з антилідерів за скаргами громадян до ЄСПЛ, і нам важливо змінити цю ситуацію. У структурі Офісу Генерального прокурора діє спеціалізований підрозділ, який покликаний протидіяти порушенням прав людини у правоохоронній та пенітенціарній сферах. Спільно з уповноваженим у справах ЄСПЛ ми доопрацювали проєкт Стратегії запобігання та протидії катуванням у системі кримінальної юстиції на період 2021-2023 роки та відповідний операційний план. Також ми організували вивчення кримінальних проваджень, яких констатовано неефективність розслідування. За його результатами скасовано постанови про закриття проваджень, надано вказівки, і ми контролюємо стан їх виконання», - заявила Венедіктова.

За її словами, зараз вдається виявляти значно більше фактів неналежного поводження з боку з правоохоронців.

Генпрокурор також наголосила, що наразі активізована робота органів прокуратури з контролю за умовами тримання в’язнів.

Своєю чергою президент ЄСПЛ наголосив на важливості реформи прокуратури, яка відбулася, та необхідності судової реформи в Україні. На його думку, верховенство права в державі неможливе без докорінних змін та гарантій незалежності суддів і їх високих етичних норм.

Читайте також: Малюська анонсував наступні слухання в ЄСПЛ проти Росії

Спарно також зазначив, що ЄСПЛ прагне розвивати конструктивний діалог із українськими інституціями для забезпечення ефективного і справедливого правосуддя.

Як повідомляв Укрінформ, Генеральний прокурор Венедіктова у Страсбурзі під час зустрічі із генеральним секретарем Ради Європи Марією Пейчинович-Бурич обговорила досягнення реформи прокуратури.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-