Справу нардепа-хабарника направили до суду

Справу нардепа-хабарника направили до суду

Укрінформ
Обвинувальний акт щодо народного депутата, обвинуваченого в отриманні неправомірної вигоди, направили до Вищого антикорупційного суду. 

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Національного антикорупційного бюро.

“11 серпня 2021 року НАБУ та САП скерували до суду обвинувальний акт стосовно народного депутата та його посередника, обвинувачених в отриманні неправомірної вигоди та підбуренні до надання такої вигоди”, - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що влітку минулого року НАБУ отримало оперативну інформацію про існування організованої групи, учасники якої отримують неправомірну вигоду за використання законних повноважень народних депутатів України. Для встановлення всіх учасників злочинного угруповання та оперативного документування їхньої діяльності НАБУ розробило спеціальну операцію з розкриття злочинної діяльності організованої групи та включення до її складу детектива «під прикриттям».

Читайте також: Справу, у якій фігурує депутат Юрченко, передадуть до судуСитник

У межах зазначеної спецоперації детектив «під прикриттям» виконував роль представника іноземної компанії. Познайомившись із одним з учасників угруповання, детектив повідомив йому, що умовою інвестування в Україну є ухвалення низки законодавчих ініціатив щодо надання підприємствам, які здійснюють утилізацію сміття, «зеленого тарифу» на продаж електроенергії та іншого нормативного регулювання діяльності підприємства.

За даними слідства, після цього учасник злочину познайомив детектива з народним депутатом. Під час подальших зустрічей народний обранець висловив прохання передати йому через посередника неправомірну вигоду в сумі 13 тис. дол. за внесення пропозицій до проєкту закону «Про управління відходами» та надалі ще 200 тис. дол. для підкупу народних депутатів - членів відповідного Комітету Верховної Ради.

На початку серпня детектив «під прикриттям» передав неправомірну вигоду в сумі 13 тис. дол. за внесення пропозицій через посередника. 26-27 серпня співучасники планували отримати кошти в сумі 200 тис. дол. США у тому числі для підкупу народних депутатів. Однак Національне бюро було вимушене припинити подальше виконання спеціального завдання, оскільки учасники злочину були поінформовані про документування їхньої діяльності, одночасно змінивши абонентський номер операторів мобільного зв’язку та термінали мобільного зв’язку.

Читайте також: Депутату Юрченку повідомили про підозру в хабарництвіСАП

Відповідно до висновків експертиз усі аудіовідеозаписи, отримані в ході проведених відносно народного депутата України і його спільника негласних слідчих (розшукових) дій, не містять ознак монтажу або підробки, а промовлені на цих відеозаписах висловлювання належать саме народному обранцю і другому співвиконавцю злочину.

Незважаючи на всі намагання народного депутата і його спільника завуалювати прохання надання їм неправомірної вигоди та подальше підбурення до передачі грошей іншим депутатам, висновком судової семантико-текстуальної (лінгвістичної) експертизи підтверджено наявність у висловлюваннях обвинувачених прохання до надання грошових коштів в якості неправомірної вигоди і схиляння ними детектива НАБУ «під прикриттям» до надання неправомірної вигоди членам профільного комітету Верховної Ради.

Читайте також: Справа Юрченка: суд продовжив термін дії зобов'язань депутату

Під час досудового розслідування з метою забезпечення конфіскації майна як виду покарання на нерухоме майно і автотранспортні засоби обвинувачених накладено арешт.

Посереднику у передачі неправомірної вигоди (неофіційному помічнику нардепа) НАБУ та САП повідомили про підозру 10 вересня 2020. Самому ж депутату, членові Комітету ВР з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, пізніше — 17 вересня, після підписання підозри Генеральним прокурором.

3 березня 2021 року стороні захисту відкрили матеріали кримінального провадження для ознайомлення.

Як повідомляв Укрінформ, 13 вересня 2020 року народний депутат Гео Лерос поінформував у соцмережі, що кілька днів тому НАБУ затримало на хабарі помічника народного депутата Олександра Юрченка (фракція партії "Слуга народу"), який, за словами Лероса, "взяв перші 13 тисяч з 200 тисяч доларів, які передбачались народному депутату Юрченку за законопроєкт, пов’язаний з побутовими відходами".

15 вересня Вищий антикорупційний суд обрав помічнику депутата Юрченка Іванові Фіщенку, якого НАБУ підозрює в хабарництві у змові з депутатом, запобіжний захід у вигляді арешту з альтернативою застави більше як 1 млн грн.

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова 17 вересня минулого року підписала повідомлення про підозру народному депутату Юрченку.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-