Україна робитиме все, щоб Росія не змогла використовувати Nord Stream 2 як зброю — Арахамія

Україна робитиме все, щоб Росія не змогла використовувати Nord Stream 2 як зброю — Арахамія

Укрінформ
Голова фракції «Слуга Народу» у Верховній Раді Давид Арахамія заявив, що Україна разом із Польщею, Литвою та іншими партнерами в Європі буде використовувати всі інструменти для того, щоб газ і газогін «Північний потік-2» Росія не могла використати як зброю.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє політична партія “Слуга народу”.

«Сьогодні дедалі більше політичних гравців, експертів та медіа висловлюються про те, наскільки неконкретна угода відбулась між Байденом та Меркель, і що вона є помилкою. Домовленість не заповнена реальним змістом гарантій для України, нема юридично зобов’язальних кроків, щоб не допустити використання Газпромом газу і будь-яких газопроводів в Європі як зброї.

До того ж це рішення не схоже на рішення Америки як такої, бо його активно критикують у Вашингтоні: як і серед республіканців, так і серед конгресменів-демократів», – сказав він.

Як зауважив Арахамія, є потужне несприйняття політики, яку продовжує адміністрація Байдена щодо ПП-2 та загрози через це країнам Європи.

Читайте також: Nord Stream 2, Конгрес США та політичні ризики для Байдена

Так, наприклад, республіканці відкрито називають ПП-2 корумпованим геополітичним проєктом, який керується колишніми офіцерами розвідки та буде використаний для збагачення Путіна і розколу НАТО.

«Ми чітко розуміємо: не можна визначати стратегічний курс і політичні рішення Америки. Наше завдання лише – переконати, що захист спільних цінностей передбачає більший результат, в тому числі й у дискусії про ПП-2. І наразі ще є можливість наповнити рамкову домовленість із Німеччиною конкретикою та напрацювати кроки, що дозволять реально забезпечити виконання даних Америкою обіцянок. Ми переконані, Газпром не має почуватись на європейському газовому ринку, як на своїй вотчині», – наголосив Арахамія.

За його словами, загальноєвропейські енергетичні правила мають поширюватись на всю активність Газпрому в Європі та на усі газові амбіції Росії.

Важливо розуміти, що всі газові проєкти в Європі, зокрема і Північний потік-2, мають підпорядковуватись сучасному та ефективному європейському енергетичному законодавству, але якщо норми Третього енергопакету будуть розповсюджені на ПП-2, його сенс вже не буде таким, як розраховують у Кремлі, додав він.

«Сьогодні вкрай важливі також юридична визначеність та рівні умови для всіх. Бо це найкращий запобіжник від гри проти Європи. Якщо сучасне європейське енергетичне законодавство буде поширене в тому числі й на такі амбіції Росії, як ПП-2, то вони просто втратять сенс. Водночас наголошую, що Україна заслуговує отримати чіткі й максимально конкретні гарантії безпеки від США. Безпекове питання – це те, що потребує конкретної і чесної відповіді з боку наших американських партнерів», – підсумував голова фракції.

Читайте також: Німецько-американська угода щодо газопроводу спонукає РФ до агресивних дій - МЗС Польщі

Як повідомляв Укрінформ, 21 липня уряди США і ФРН оприлюднили спільну декларацію, в якій виклали позицію щодо завершення будівництва газопроводу «Північний потік-2». Документ уже викликав чимало критики, в тому числі з боку України. Міністерство закордонних справ України оголосило про те, що направило офіційні запити на проведення консультацій з Німеччиною і ЄС, які передбачені положеннями Угоди про асоціацію.

"Північний потік-2" — це російський газопровід, який будується в обхід України. Його прокладають дном Балтійського моря з Росії до Німеччини. Вартість будівництва оцінюють у 9,5 млрд євро. Єдиним акціонером проєкту є ВАТ "Газпром". У грудні 2019 року будівництво призупинили через санкції США. Тоді газопровід був побудований на 96%.

Нова адміністрація США заявила про неможливість зупинити будівництво газопроводу на цьому етапі.

В свою чергу Єврокомісія нагадала, що у випадку завершення газопроводу на нього будуть поширюватися положення так званої Газової директиви ЄС, яка не допускає монопольного використання таких інфраструктурних об’єктів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-