Голосами монобільшості за сесію ухвалили лише 15% законів – КВУ

Голосами монобільшості за сесію ухвалили лише 15% законів – КВУ

Укрінформ
Народні депутати від фракції «Слуга народу» у Верховній Раді забезпечили мінімально необхідні 226 голосів лише за 15% законів із 107 ухвалених.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Комітет виборців України за результатами аналізу голосувань під час роботи п'ятої сесії Верховної Ради (лютий-липень).

«Результати голосувань засвідчують де-факто відсутність монобільшості у парламенті. Так, народні депутати фракції «Слуга народу» забезпечили 226 голосів «за» (необхідний мінімум для ухвалення законів) лише за 15% законів: із 107 законів монобільшість забезпечила 226 голосів за 15 законів. У решті випадків голосувала менша кількість депутатів», - ідеться у повідомленні.

Зазначається, що найчастіше необхідну підтримку монобільшості під час голосувань надавали народні депутати із групи «Довіра», які забезпечували 14 голосів «за». Таким чином в середньому монобільшість підтримували 70% депутатів групи.

Читайте також: КВУ: майже 30 депутатів «прогуляли» понад 90% голосувань під час п’ятої сесії ВР

У середньому за ухвалені закони голосували 57% депутатів фракції «Голос», 55% - «Європейської солідарності», 53% - групи «За майбутнє» і 50% - депутатів ВО «Батьківщина». Також «за» натискали 44% позафракційних.

За даними КВУ, найнижчі показники підтримки ухвалених законів у депутатів фракції «Опозиційна платформа – за життя». У середньому «за» голосували лише 14% депутатів ОПЗЖ: із 107 законів депутати ОПЗЖ не дали жодного голосу за 60 законів.

Як зазначив голова КВУ Олексій Кошель, на початку роботи ВР IX скликання в середньому «за» голосували близько 230 депутатів «Слуги народу», зараз – лише 217.

Читайте також: КВУ порахував, скільки президентських законопроєктів ухвалила Рада за два роки

Усього за час роботи 5 сесії ухвалено 107 чинних законів (йдеться про підписані документи).

Як повідомляв Укрінформ, п’ята сесія Верховної Ради розпочалася 2 лютого, а закінчиться 23 липня 2021 року. Шоста сесія парламенту дев’ятого скликання розпочнеться 7 вересня 2021 року, а завершиться 21 січня 2022 року.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-