Законопроєкт про медичний канабіс стосувався більше бізнесу, а не хворих – Разумков

Законопроєкт про медичний канабіс стосувався більше бізнесу, а не хворих – Разумков

Укрінформ
Голова Верховної Ради Дмитро Разумков вважає, що законопроєкт №5596 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання обігу конопель в медичних цілях, науковій та науково-технічній діяльності”, який Рада відправила на доопрацювання, має багато прогалин і стосується більше питання вирощування конопель і бізнесу, ніж допомоги хворим.

Таку думку Разумков висловив у інтерв'ю «Громадському», передає кореспондент Укрінформу.

«Давайте до першого (читання - ред.) нормальний закон внесемо. Як показує практика – розмови про те, що виправимо до другого (читання - ред.) – маємо проблему. Цей закон був про гроші, про виробництво, а не про забезпечення людей знеболювальними. Якщо б там було збільшення переліку лікарських засобів, які можуть бути надані особам (сьогодні в нас є інші знеболювальні, інші наркотичні речі, на чіткому контролі це відбувається). Але це все ж таки більше про бізнес, а не про хворих людей», - сказав спікер.

Разумков зазначив, що у законопроєкті №5596 є багато прогалин.

«Цей закон, про який ми говорили, - це про вирощування і виробництво конопель. Давайте тоді подивимось повністю закон: там багато прогалин. Наприклад, що відбувається з відходами? Я невеликий фахівець для того, щоб дуже-дуже заглиблюватись. Чому, наприклад, показник вмісту наркотичних речовин збільшується до 0,2 в тому числі в технічній коноплі? Що відбуватиметься? Куди може бути це направлено? Наприклад, вирощуватися тут, а далі відправлятися за кордон чи вироблятися тут? Хто веде контроль за цим процесом? Там багато прогалин», - сказав він.

На переконання Голови ВР, для забезпечення людей знеболювальними є інші механізми, крім ухвалення закону про вирощування медичного канабісу.

Читайте також: Рада провалила закон про канабіс через вплив «чорного ринку» — експерт

«Я не хочу займатися піаром, тут не політика. Коли починають деякі наші колеги спекулювати на тому, що ми не даємо людям, які потребують знеболення, можливість отримати це знеболювальне, це неправда. Для того, щоб отримати знеболювальне, треба прийняти (по-перше, вони вже прийняті) або розширити через рішення Кабінету Міністрів перелік речовин, які можуть бути надані людям», - зазначив Разумков.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада на позачерговому засіданні у вівторок, 13 липня, повернула на доопрацювання суб'єкту законодавчої ініціативи законопроєкт №5596 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання обігу конопель в медичних цілях, науковій та науково-технічній діяльності”, який передбачає легалізацію медичного канабісу.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-