Україна може ратифікувати Стамбульську конвенцію в новому політичному сезоні - Мезенцева

Україна може ратифікувати Стамбульську конвенцію в новому політичному сезоні - Мезенцева

Ексклюзив
Укрінформ
В українській делегації у ПАРЄ заявляють про значний прогрес і велику проведену роботу задля ратифікації Україною конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами (Стамбульська конвенція).

Про це у коментарі кореспонденту Укрінформу заявила голова Постійної делегації Верховної ради України у Парламентській асамблеї Ради Європи Марія Мезенцева після проведення 23 червня у Страсбурзі події високого рівня з нагоди 10-ї річниці відкриття до підписання Стамбульської конвенції.

«На сьогодні є найкраща, максимальна перспектива за попередні 30 років, щоб Україна ратифікувала Стамбульську конвенцію. Сподіваємося зробити це у новому політичному сезоні, десь із вересня», - зауважила народний депутат.

Вона відзначила, що прихильники ратифікації конвенції у Верховній Раді попередніми місяцями провели значну роботу із просування цього питання. Зокрема, серед народних депутатів проводиться опитування про ставлення щодо підтримки Стамбульської конвенції.

За словами Мезенцевої, відповідні дані вже збираються і узагальнюються, адже треба зрозуміти хто, з яких партій підтримує ратифікацію, і де, ще треба доопрацювати.

«Розуміємо, що усюди потрошки є прибічники думки церков. Їх не влаштовує соціальна роль терміну «гендер». Натомість, вони виступають за використання слова «стать», - розповіла Мезенцева.

При цьому Мезенцева зауважила, що навіть противники Стамбульської конвенції розуміють важливість і необхідність боротьби із насильством відносно жінок, але вбачають у цьому інші шляхи і методі.

«Не треба винаходити велосипед. Необхідно ратифікувати Стамбульську конвенцію та ефективно її втілювати у життя», - переконана голова української делегації в ПАРЄ.

Читайте також: Права кримських татар: делегація України подолала російське лобі в ПАРЄ - Мезенцева

Серед головних перепон і причин на шляху ратифікації в Україні конвенції Мезенцева назвала «релігійні аспекти, які начебто вбачають у цій конвенції можливість створення одностатевих родин».

«Стамбульська конвенція жодним чином не порушує це питання. Це міф і маніпуляція», - наголосила вона.

Натомість, вона додала, що в ратифікації документу зацікавлені правозахисники, адвокати, судді, прокурори, які на сьогодні не можуть застосовувати положення конвенції у судових процесах, що заважає ефективності протидії насильству проти жінок, а також й дітей у сім’ях.

Мезенцева повідомила, що в Україні «гаряча лінія» зареєструвала 77 тис. дзвінків лише від дітей, які шукають у такий спосіб захисту від домашнього насильства.

«Діти дуже рідко визначаються, як жертви домашнього насильства, а мають переважно статус свідків. Це є неприпустимим», - підкреслила Мезенцева.

Читайте також: ПАРЄ сьогодні проголосує резолюцію на захист кримських татар

З початку 2021 Рада Європи реалізує новий дворічний проєкт «Боротьба з насильством стосовно жінок в Україні» (COVAW). Проєкт, розроблений відповідно до Плану дій Ради Європи для України (2018-2022 рр.), зосереджено на підтримці розвитку національного законодавства та проведенні політичних реформ, пов’язаних з протидією 3 / 3 домашньому насильству, а також на підвищенні обізнаності органів влади та суспільства щодо Стамбульської конвенції та проблеми насильства стосовно жінок.

Стамбульська конвенція - це міжнародний юридичний обов’язковий акт під егідою Ради Європи, який охоплює питання, пов’язані з насильством проти жінки (покарання й переслідування злочинців, захист і допомога жертвам, запобігання та протидія насильству як соціальному явищу).

Фото: sluga-narodu.com

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-