Таран назвав фейк про призупинення військової допомоги США провокацією Росії

Таран назвав фейк про призупинення військової допомоги США провокацією Росії

Укрінформ
Міністр оборони Андрій Таран розцінює появу фейка про замороження американської допомоги Києві як елемент інформаційної війни Росії проти України та закликає вітчизняні ЗМІ не вестися на провокації.

Про це передає Укрінформ з посиланням на пресслужбу Міноборони.

«Не дивно, коли так звані „ЗМІ“ держави-агресора відпрацьовують завдання з інформаційних операцій. Вони є неприхованою зброєю воєнної машини РФ. Дивує і викликає жаль, коли деякі вітчизняні медіа, у тому числі з тих, що відносять себе до якісних ресурсів, ведуться на провокації, не перевіряють зміст та джерела такого роду інфовкидів, та стають сліпим інструментом інформаційної війни у руках ворога», - сказав Таран.

Читайте також: Статус основного союзника США: що він дав країнам, які його вже мають?

Глава оборонного відомства нагадав, що Міноборони з 2020-го року в умовах стримування збройної агресії Російської Федерації системно та послідовно реалізовує другий етап оборонної реформи. Важливим елементом її успішного втілення має стати об’єднання національних та іноземних ресурсів задля залучення необхідних інвестицій у створення визначених спроможностей. У цьому контексті, зауважив Таран, Міністерство оборони та Збройні сили України тісно співпрацюють з міжнародними партнерами, в першу чергу зі Сполученими Штатами Америки.

«Упродовж січня - березня 2021 року Міністерство оборони України у взаємодії з іншими уповноваженими органами державної влади України та американськими партнерами організувало роботу щодо оцінювання стану реалізації завдань оборонної реформи та реформи оборонно-промислового комплексу. У результаті проведеної роботи на початку квітня 2021 року Міністерство оборони України підготувало та передало Міністерству оборони США відповідний підсумковий документ, який 11 червня 2021 року, після відповідної сертифікації Пентагоном та Держдепартаментом, був схвалений Конгресом США», - заявив Таран.

Він підкреслив, що Міноборони та ЗСУ щиро вдячні американським партнерам за послідовну підтримку процесу оборонної реформи в Україні, спрямованої на зміцнення обороноздатності Української держави в умовах російської агресії.

Читайте також: США мають стати лідером у питанні майбутнього членства України в НАТО – Волкер

Як повідомлялося, у п'ятницю, 18 червня, американське видання Politico із посиланням на джерела написало, що адміністрація президента США прийняла рішення заморозити виділення Україні військової допомоги, в тому числі летальної зброї.

Після цього в Білому домі заявили, що не припиняли військову допомогу Україні. «Інформація про те, ніби ми стримуємо допомогу Україні у сфері безпеки, є нісенітницею. Тільки минулого тижня, напередодні саміту США - Росія, ми надали пакет допомоги на суму 150 мільйонів доларів, включно з летальною допомогою», - йдеться в заяві. При цьому підкреслюється, що наразі США надали всю суму, виділену Конгресом у межах ініціативи сприяння безпеці в Україні.

Крім того, у Білому домі додали, що «підготували резервні фонди на випадок подальшого вторгнення Росії в Україну».

Фото: mil.gov.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-