Медведчуку і Козаку оголосили підозри за трьома епізодами - генпрокурор

Медведчуку і Козаку оголосили підозри за трьома епізодами - генпрокурор

Фото
Укрінформ
Генеральний прокурор Ірина Венедіктова підтвердила вручення підозр народним депутатам Віктору Медведчуку і Тарасу Козаку. Підозри оголосили за трьома епізодами.

Про це вона заявила під час брифінгу, передає Укрінформ.

“За результатами досить об’ємної та досить кропіткої роботи, проведеної нами спільно з колегами з правоохоронних органів, Медведчуку Віктору Володимировичу та Козаку Тарасу Романовичу повідомлено про підозру у вчиненні державної зради та замаху на розграбування національних ресурсів на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим, тобто вчиненні злочинів, які передбаченні статтям 111 та 348 ККУ”, - заявила Венедіктова.

Вона додала, що “на сьогодні підозру (Медведчуку і Козаку — ред.) оголошено за трьома епізодами”.

Брифінг Ірини Венедіктової та Івана Баканова / Фото: Володимир Тарасов, Укрінформ

Першим епізодом генпрокурор назвала розграбування національних ресурсів.

За її словами, у 2014 році РФ здійснила акт агресії щодо України та незаконно анексувала півострів Крим, внаслідок чого наша держава втратила не тільки територію, а і запаси природних ресурсів. Венедіктова поінформувала, що за висновками фахівців, на незаконно захопленій території міститься запасів ресурсів на суму майже 2 трильйони гривень.

“Одним з таких перспективних родовищ є родовище Глибока, розташоване у Прикерченському шельфі Чорного моря у виключній морській економічній зоні України. За даними Державної служби геології та надр, ресурси цього родовища, якщо перевести їх у грошовий еквівалент, складають більше 38 мільярдів гривень. Також на цій ділянці проводилися розвідувальні роботи з 2002 року, на що наша держава також витратила значні ресурси”, - зазначила генпрокурор.

Вона підкреслила, що “у 2015 році наші підозрювані фактично взяли і передали окупанту всю матеріальну та документальну базу цього родовища”.

Венедіктова також повідомила деталі щодо того, яким чином це відбулося.

“В орбіті впливу наших фігурантів перебуває ТОВ “Нові проєкти”, яке до 2020 року було зареєстроване на території України, до ліквідації його рішенням суду. У 2012 році цьому підприємству з орбіти Віктора Медведчука було надано спецдозвіл на користування надрами родовища Глибоке. З цього часу подальші роботи процесу підготовки з видобутку корисних копалин на тому родовищі фактично були передані цьому товариству”, - уточнила генпрокурор.

Вона зазначила, що у 2014 році Крим було анексовано РФ, і Медведчук як організатор всієї цієї протиправної діяльності, маючи стійкі зв'язки з вищим керівництвом РФ, розпочав, на думку слідства, підривну діяльність проти України, в тому числі і в економічній сфері.

За її інформацією, у період з 2015 по 2020 роки Медведчук, Козак і інші особи провели незаконну перереєстрацію ТОВ “Нові проєкти України" на ООО “Новые проекты” Російської Федерації, при цьому було в тому числі отримано від так званого “арбітражного суду Республіки Крим” рішення, яким начебто було визначено фактичне місцезнаходження ТОВ “Нові проєкти України” на момент анексії на території Криму, хоча насправді підприємство було зареєстроване в місті Києва. Внаслідок цього окупант провів перереєстрацію ТОВ за російським законодавством, за сприяння представників окупаційної влади.

“Медведчук, чудово розуміючи, що він фактично має ексклюзивні дані та документи щодо родовища корисних копалин, на здобуття яких окупанту знадобилися б роки, і потребував би значним матеріальних ресурсів, приблизно з березня 2015 року фактично розпочався абсолютно незаконний процес передачі даних окупаційній владі. З цією метою до цього процесу Віктор Медведчук залучив Тараса Козака, який фактично є підпорядкованою особою Медведчуку, та на той час одного з заступників голови уряду РФ, з яким вони мали в тому числі дружні стосунки”, - сказала Венедіктова і презентувала відповідний аудіозапис, зокрема, щодо спілкування Медведчука і тодішнього заступника глави уряду РФ.

Генпрокурор зазначила, що уряд РФ надав товариству “Новые проекты” так звану “ліцензію” з цільовим призначенням щодо використання надр та видами робіт “геологічне вивчення надр”, розвиток та видобуток вуглеводної сировини з терміном дії до 2046 року.

“Єдине, що наразі зупинило фактичний незаконний видобуток наших з вами ресурсів — це те, що територія ділянки — глибока, частково перетинається з межею військового полігону держави-окупанта. Але і тут зв'язки з вищим керівництвом РФ мають дати свій результат. З метою усунення цієї перешкоди фігурантом буле передано до РФ відповідний лист на адресу президента про зміну меж полігону. Правки на цьому листі, відповідно до висновків експертів, зроблено власноруч Віктором Медведчуком”, - поінформувала Венедіктова.

Під час брифінгу було презентовано фотокопії матеріалів і кілька аудіозаписів стосовно озвучуваної інформації.

“Наголошую, що всі аудіозаписи, здобуті у ході проведення оперативних заходів, були санкціоновані судом у встановленому законом порядку. Ідентичність голосів наших фігурантів підтверджена висновками експертизи”, - уточнила вона.

Як повідомлялося, 11 травня генеральний прокурор України Ірина Венедіктова поінформувала, що підписала повідомлення про підозру двом народним депутатам у державній зраді та замаху на розграбування національних ресурсів у Криму.

За даними ЗМІ, мова йде про Віктора Медведчука і Тараса Козака.

Служба безпеки України 11 травня проводить обшуки в будинку голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука.

Читайте також: СБУ розслідує причетність організації Медведчука до окупації Криму

РНБО 19 лютого ухвалила рішення про застосування санкцій до 19 юридичних та восьми фізичних осіб, серед яких народний депутат від ОПЗЖ Медведчук і його дружина Оксана Марченко. Обмеження ввели у зв'язку з розслідуванням СБУ щодо фінансування ними тероризму.

3 квітня народний депутат Олексій Гончаренко (фракція "Євросолідарність") заявив, що Державне бюро розслідувань відкрило кримінальне провадження про державну зраду щодо народних депутатів Віктора Медведчука і Тараса Козака (фракція "ОПЗЖ").

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-