Закон про заочне розслідування пішов на підпис Зеленському

Закон про заочне розслідування пішов на підпис Зеленському

Укрінформ
Голова Верховної Ради Дмитро Разумков підписав закон “Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо вдосконалення окремих положень у зв'язку із здійсненням спеціального досудового розслідування”.

Як свідчать дані в картці закону, документ №2164 пішов на підпис Президенту України, передає Укрінформ.

Зокрема, закон передбачає внесення змін до ст. 281 Кримінального процесуального кодексу, якими пропонується визначити дві підстави для оголошення розшуку підозрюваного: якщо його місцезнаходження невідоме, а також якщо підозрюваний ухиляється від явки на виклик слідчого, прокурора, слідчого судді чи суду за умови його належного повідомлення про такий виклик та якщо існують обґрунтовані підстави вважати, що він виїхав та/або перебуває в іншій країні або на тимчасово окупованих територіях України.

Крім того, закон дає змогу судам розглядати клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та його обрання за відсутності підозрюваного, обвинуваченого у разі наявності постанови про його розшук.

Читайте також: Венедіктова — про новий закон: Тепер ми зможемо притягти до відповідальності «втікачів»

Ухвалені зміни до КПК передбачають, що у разі обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно підозрюваного, обвинуваченого у разі наявності постанови про його розшук, строк дії ухвали не зазначається та розмір застави не визначається.

Підставами для здійснення спеціального досудового розслідування чи спеціального судового провадження пропонується визначити: ухилення від явки на виклик слідчого, прокурора чи судовий виклик слідчого судді, суду, а також винесення постанови про оголошення підозрюваного, обвинуваченого у розшук.

Закон передано на підпис Президенту України.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 27 квітня ухвалила закон про спрощення заочного розслідування та заочного засудження.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-