Країни Східного флангу НАТО підтримують Україну та її євроатлантичні прагнення - Кулеба

Країни Східного флангу НАТО підтримують Україну та її євроатлантичні прагнення - Кулеба

Фото
Укрінформ
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що країни Східного флангу НАТО - Румунія, Польща та Туреччина - підтримують Україну та її євроатлантичні прагнення.

Про це повідомляє Міністерство закордонних справ України за підсумками консультацій глав МЗС України, Грузії, Румунії, Польщі і Туреччини в Бухаресті у п’ятницю, передає Укрінформ. 

Як зазначається, міністри закордонних справ п’яти держав детально обговорили питання регіональної безпеки у контексті агресивних дій РФ, перспективи розширення НАТО та підтримку партнерів з боку Альянсу.

У зовнішньополітичному відомстві наголосили, що союзники на східному фланзі НАТО підтвердили потребу збереження стабільного та безпечного простору в регіоні найближчого сусідства НАТО та відзначили важливість діалогу з Україною та Грузією, зокрема з питань безпеки у Чорному морі.

Читайте також: Україна після заяви РФ про відведення військ очікує підтвердження розвідок і пояснень Кремля - Кулеба

“Ключові партнери НАТО Україна та Грузія роблять значний внесок у зміцнення східного флангу Альянсу та підтримання стабільності у регіоні Чорного моря. Я переконаний, що наша єдність є найбільш дієвим фактором стримування Росії та її глибоко деструктивних дій у регіоні”, – заявив Кулеба.

Він детально поінформував партнерів щодо системного загострення Росією безпекової ситуації у Донецькій та Луганській областях та в Криму на тлі небажання Москви підтвердити відданість режиму припинення вогню.

Глава української дипломатії звернув увагу партнерів на те, що нинішня ескалація з боку РФ є системною та наймасштабнішою за останні роки, становить загрозу для європейської системи безпеки та регіону Чорного моря. Він подякував партнерам за рішучу та своєчасну реакцію на підвищення Москвою напруги, яка, серед іншого, вплинула на рішення Кремля заявити про початок відведення військ від українського кордону.

Читайте також: Кулеба закликав ЄС відключити Росію від системи SWIFT

Очільник МЗС України звернув особливу увагу учасників зустрічі на блокування Росією Керченської протоки, яке грубо порушує Конвенцію ООН з Морського права. За його словами, такі дії не лише становлять загрозу для національної безпеки України, а й підривають економічну стабільність в регіоні Азовського моря.

Кулеба закликав посилити співпрацю між військово-морськими силами України, Грузії та чорноморських держав-членів НАТО.

Окремо він зупинився на підготовці до інавгураційного саміту Кримської платформи, підтвердив запрошення партнерам до участі в саміті та подальшій роботі Платформи.

Сторони також обговорили шляхи поглиблення взаємодії з НАТО у контексті реалізації курсу України та Грузії на євроатлантичну інтеграцію.

Як повідомляв Укрінформ, Україна 23 квітня вперше взяла участь у робочому засіданні міністрів закордонних справ трьох держав - членів НАТО - Польщі, Румунії і Туреччини.

Фото: МЗС

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-