Стефанчук вважає, що на референдумі треба вирішувати питання вступу до ЄС і НАТО

Стефанчук вважає, що на референдумі треба вирішувати питання вступу до ЄС і НАТО

Укрінформ
Перший заступник Голови Верховної Ради Руслан Стефанчук вважає, що на всеукраїнському референдумі мають бути розглянуті питання, що потребують державницького визначення, такі як входження України до ЄС та НАТО.

Як передає Укрінформ із посиланням на пресслужбу Апарату Верховної Ради, таку думку перший віцеспікер висловив в ефірі програми "ТСН".

«Я б хотів, щоб інститут референдуму використовувався для великих об’єднавчих справ, для великих внутрішніх перемог. Мені здається, що такими питаннями мали би бути входження України до ЄС, входження України до НАТО. Питання, які потребують реального державницького визначення, а не внутрішньополітичні питання. Тому що ми не повинні забувати про те, що референдум не на щодень. Це дуже дорога і вартісна річ. Тому що вартість референдуму — це орієнтовно 3 мільярди гривень. І тому дуже важливо, щоб ті, хто ініціювали референдум, відчували свою відповідальність», — поділився політик.

Стефанчук також розповів, чи дає референдум можливість голосувати за зміну території, і як працюватиме ця норма.

«Можливість змінювати територію України дає не закон, а Конституція України. Там чітко сказано, що питання зміни території — це питання референдуму. Напрацьовуючи закон, ми не могли обійти статтю 73 Конституції України. Але ми в законі про всеукраїнський референдум зазначили, що можна розглядати лише питання збільшення території. Ми жодним чином не допустимо легітимного варіанту зменшення території», — запевнив він.

Читайте також: Закон про референдум наповнить справжнім змістом п’яту статтю Конституції - Стефанчук

Перший віцеспікер вважає, що ані Президент, ані Верховна Рада, ані Кабінет Міністрів не мають диктувати людям, які питання виносити на референдум.

«Є чіткий і прозорий механізм. Якщо це питання турбує людей, вони спочатку можуть утворити ініціативну групу. Ця ініціативна група повинна зібрати 3 млн підписів. І будь-яке питання, яке відповідає вимогам закону, може бути винесене. Що важливо — рішення щодо нього буде обов’язковим для виконання всіма органами влади. І це унікально, бо це приклад прямої демократії, який запропонований у законі», — наголосив Стефанчук.

Читайте також: Стефанчук очікує «Венеційські» висновки щодо законопроєкту про місцевий референдум в червні

Як повідомлялося, Президент Володимир Зеленський 8 квітня підписав Закон «Про всеукраїнський референдум», ухвалений Верховною Радою 26 січня 2021 року.

Закон передбачає такі види всеукраїнського референдуму за предметом: 1) затвердження закону про внесення змін до розділів І, III, XIII Конституції України; 2) вирішення питання загальнодержавного значення; 3) зміна території України; 4) втрата чинності законом України або окремими його положеннями.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-