МЗС вітає продовження мандата місії ОБСЄ в Україні і нагадує про Крим

МЗС вітає продовження мандата місії ОБСЄ в Україні і нагадує про Крим

Укрінформ
Міністерство закордонних справ привітало ухвалення Постійною радою ОБСЄ консенсусного рішення про продовження мандата Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні до 31 березня 2022 року, який передбачає доступ спостергачів до всієї території України.

Як передає Укрінформ, про це провідомляє пресслужба МЗС.

«Україна вдячна Шведському головуванню в ОБСЄ та державам-учасницям за підтримку звернення уряду України продовжити роботу місії на наступні 12 місяців... Продовження мандата забезпечить безперервну моніторингову діяльність СММ ОБСЄ в Україні для об’єктивного та своєчасного інформування міжнародного співтовариства про прояви збройної агресії Російської Федерації проти України... МЗС України наголошує, що мандат СММ ОБСЄ передбачає безпечний і надійний доступ спостерігачів до всієї території України у межах її міжнародно визнаних кордонів, включно з Автономною Республікою Крим та містом Севастополь», - йдеться у заяві зовнішньополітичного відомства.

У МЗС назвали неприпустимими дії Російської Федерації, спрямовані на обмеження моніторингової діяльності СММ ОБСЄ на тимчасово окупованих територіях на сході України та блокування доступу місії до тимчасово окупованого Криму.

«Російська сторона має негайно припинити перешкоджати місії виконувати свій мандат. Очікуємо, що СММ ОБСЄ також посилить моніторинг інших протиправних дій Росії: триваючої мілітаризації Криму, обмежень свободи судноплавства в Азовсько-Чорноморському регіоні, порушень фундаментальних принципів та зобов’язань ОБСЄ, зокрема поваги до суверенітету, недоторканності кордонів та територіальної цілісності держави», - зазначається в заяві.

Читайте також: ОБСЄ передала рятувальникам Донеччини спецмашину радіо та хімічної розвідки

Як повідомляв Укрінформ, під час спеціального засідання Постійної ради ОБСЄ у середу, 31 березня, мандат Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ в Україні продовжено ще на один рік – до 31 березня 2022 року.

26 березня МЗС України виступило із заявою, у якій назвало неприйнятним той факт, що деякі держави-члени ОБСЄ блокують рішення про продовження мандата Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні на наступні 12 місяців.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-