ОБСЄ передала рятувальникам Донеччини спецмашину радіо та хімічної розвідки

ОБСЄ передала рятувальникам Донеччини спецмашину радіо та хімічної розвідки

Фото
Укрінформ
У Маріуполі координатор проєктів ОБСЄ в Україні Генрік Вілладсен передав рятувальникам Донеччини спеціальну машину радіаційної та хімічної розвідки та лабораторного контролю.

Як передає Укрінформ, про це повідомляється на сайті Донецької військово-цивільної обладміністрації.

Зазначено, що лабораторія обладнана сучасними приладами для оперативного аналізу ситуації, проведення радіаційної та хімічної розвідки, засобами для відбору проб та ідентифікації невідомих речовин. Вона також оснащена засобами індивідуального захисту особового складу, зокрема захисними костюмами, дихальними апаратами та засобами для ліквідації витоків хімічних речовин.

Читайте також: ДСНС закликає врятувати життя дочці рятувальника з рідкісною хворобою

Обладнання було надано в рамках проєкту «Посилення спроможності України щодо реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані з небезпечними хімічними речовинами», що реалізується Координатором проєктів ОБСЄ в Україні за фінансової підтримки Місії США в ОБСЄ та Федерального міністерства закордонних справ Німеччини у взаємодії з Міністерством внутрішніх справ України та Державною службою України з надзвичайних ситуацій.

ОБСЄ передала рятувальникам Донеччині спецмашину радіо та хімічної розвідки / Фото: dn.gov.ua

Вілладсен на урочистій церемонії передачі спецмашини підкреслив, що «швидке визначення характеру загроз на місці надзвичайної ситуації є вкрай важливим для порятунку людей, адже йдеться про можливість аварійно-рятувальних служб приймати своєчасні рішення та оперативно реагувати на надзвичайні ситуації».

Читайте також: Мобільний госпіталь ДСНС можуть перевести з Івано-Франківська в Київ – Степанов

Заступник голови ДСНС Микола Ільченко зазначив, що хімічний та радіаційний захист населення є важливої складовою національної безпеки України. За його словами, для Донецької області це питання є надзвичайно важливим: «Конфлікт на Сході надзвичайно загострює питання охорони навколишнього середовища». Так, дослідження, проведені за підтримки Координатора проєктів ОБСЄ в Україні, ідентифікували низку екологічних ризиків на сході України, спричинених поточною кризою. Зокрема, було виявлено, що понад 80% пошкоджених у ході конфлікту об’єктів на Донбасі належать до категорії підвищеної небезпеки. Також проведений аналіз виявив, що у 2014-2019 роках через конфлікт відбулося понад 500 збоїв у роботі місцевих промислових підприємств.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-