Єрмак пояснив, навіщо у Росії перекручують версію мирного плану

Єрмак пояснив, навіщо у Росії перекручують версію мирного плану

Укрінформ
Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак вважає, що російські ЗМІ наразі поширюють вигідну російській стороні версію подій у рамках переговорів щодо встановлення миру на сході України.

Це є черговою спробою Росії виправдатися за затягування мирного процесу і невиконання домовленостей, написав він у колонці для інтернет-видання “Лівий берег”, повідомляє Укрінформ.

“Російські ЗМІ у черговий раз поширюють версію подій в рамках переговорів щодо досягнення миру, яка вигідна російській стороні. Для мене очевидно, що це чергова спроба виправдатися за затягування мирного процесу і невиконання домовленостей лідерів України, Німеччини, Франції та Росії, а також самих Мінських угод”, - зазначив Єрмак.

Він підкреслив, що стаття в російському "Коммерсанті" (щодо доопрацьованого Україною німецько-французького проєкту мирного врегулювання «Ключові кластери з реалізації Мінських угод» - ред.) підтверджує важливий факт, який публічно спростовують офіційні особи Росії, що план (так звані «кластери»), підготовлений німецькими і французькими колегами і доопрацьований українською стороною, дійсно лежить у росіян на столі.

Читайте також: Кулеба про Донбас: Якщо Росія погодиться, конфлікт буде завершений за тиждень

Керівник ОП зауважив, що російській стороні запропоновано абсолютно чіткий план, який дає можливість завершити війну, повернути Україні її людей та території. На його думку, усе міжнародне співтовариство чекає від РФ конструктивних дій, якщо у неї є на те політична воля.

“З нашої точки зору, новий набір помилкових інтерпретацій і маніпуляцій, що з'явився в ЗМІ, – це чергова спроба відвести увагу громадської думки від головного питання: чому стільки років триває ця безглузда війна, і кому насправді вона потрібна”, - переконаний Єрмак.

Він додав, що Україна восени минулого року представила детальний план виконання Мінських угод – з певною послідовністю та датами конкретних кроків, і ця позиція не змінюється. У цьому контексті очільник ОП висловив вдячність, що тепер є спільний із колегами з Німеччини і Франції документ.

Читайте також: Ситуація в ТКГ та з Норманді: Україна зійшлася з ворогом у лобовій атаці

“Принциповий аспект нашої позиції: ми не дозволимо завести переговори кудись в бік від головної мети – треба виконувати домовленості лідерів чотирьох держав. У Нормандському форматі присутні чотири всім відомі сторони – Україна, Росія, Франція та Німеччина. У Тристоронньої контактній групі є три сторони – Україна, Росія та ОБСЄ”, - запевнив Єрмак.

При цьому він наголосив, що у рішенні лідерів Нормандського формату вже визначено, що «дорожня карта» виконання Мінських угод розробляється у відповідному чотиристоронньому форматі. Єрмак зазначив, що у розробці плану може брати участь Тристороння контактна група, але остаточно затверджувати «дорожню карту» повинні саме глави чотирьох держав.

Як повідомлялося, раніше російське видання «Коммерсантъ» 24 березня оприлюднило матеріал, де розкривається суть підготовленого німецько-французького проєкту «Ключові кластери з реалізації Мінських угод» із пропозиціями української та російської сторін щодо їхнього бачення врегулювання ситуації.

Радник з інформаційної політики української делегації у тристоронній контактній групі Олексій Арестович заявляв, що зміст документів мінського переговорного процесу щодо ключових кластерів з реалізації Мінських угод, які зараз обговорюються у ТКГ, не розкривається до моменту їх підписання на прохання Франції, Німеччини та ОБСЄ.

Фото: Офіс Президента

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-