Український посол прокоментував результати парламентських виборів у Нідерландах

Український посол прокоментував результати парламентських виборів у Нідерландах

Ексклюзив
Укрінформ
Посол України в Нідерландах Всеволод Ченцов відзначив, що між Україною та Нідерландами зберігається активна співпраця, уряд Нідерландів підтримує територіальну цілісність України. Тож результати парламентських перегонів – гарний знак для України.

Про це в коментарі кореспонденту Укрінформу в Гаазі повідомив Ченцов.

«Що стосується наших очікувань від нового уряду, варто відзначити, що між Україною та Нідерландами в останні роки розвивається активна співпраця. З Марком Рютте як прем’єр-міністром вдалося знайти складні, але ефективні рішення щодо ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС після сумнозвісного референдуму 2016 року, забезпечити конструктивну взаємодію в розслідуванні та притягненні до відповідальності винних у збитті МН17. ​Уряд Нідерландів чітко та беззастережно підтримує територіальну цілісність України, не визнає незаконну тимчасову окупацію Криму Російською Федерацією. У нас є підстави розраховувати на те, що наступний уряд і надалі дотримуватиметься цієї позиції», – сказав Ченцов.

Він також зазначив, що друге місце посідає партія D66, яка під час нідерландського референдуму 2016 року щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС чітко й від початку висловлювала свою проукраїнську позицію.

«Для нас також важливо, що D66, яка активно підтримувала ратифікацію Угоди про асоціацію, зміцнила свої позиції за результатами виборів. Гарним для нас сигналом є й те, що питання підтримки суверенітету та територіальної цілісності України включено й до виборчої програми цієї партії. Сподіваємося, ці результати конвертуватимуться в посилення уваги нового уряду Нідерландів також до підтримки подальшого розвитку торговельно-економічного та секторального співробітництва з Україною, зокрема у сферах, які становлять взаємний інтерес: сільське господарство, цифрова економіка, включаючи кібербезпеку, управління водними ресурсами тощо», – наголосив посол.

Читайте також: Всеволод Ченцов, посол України в Нідерландах

Як повідомляв Укрінформ, у Нідерландах підраховано 90,7% голосів на парламентських виборах, перемагає партія чинного прем'єр-міністра Марка Рютте. Народна партія за свободу і демократію (VVD) отримує 36 місць з 150 місць в парламенті та виграє четверті вибори поспіль.

Попри коронавірус, явка на виборах становила близько 83%.

Очікується, що остаточні результати офіційно оголосять 26 березня.

Ультраправа Партія свободи (PVV) на чолі з Гіртом Вілдерсом отримує 17 місць, що на 3 місця менше, ніж чотири роки тому.

Загалом по всій країні було відкрито близько 9 200 виборчих дільниць.

Зазвичай голосування на виборах триває один день, але через коронавірус додали два додаткові - 15 та 16 березня.

Після підрахунку голосів розпочнеться процес формування наступної правлячої коаліції.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-