Заяви про націоналізацію «Мотор Січі» є елементом інформаційної війни проти України – Данілов

Заяви про націоналізацію «Мотор Січі» є елементом інформаційної війни проти України – Данілов

Укрінформ
Мова про націоналізацію запорізького підприємства «Мотор Січ» жодним чином не йде, а всі заяви про це є елементом інформаційної війни проти України.

Про це заявив Секретар РНБО Олексій Данілов в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера», повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Слово націоналізація жодним чином не було застосовано ні на засіданні РНБО, ні в рішенні, яке приймала РНБО, ні на брифінгу, на якому я виступав. Були зовсім інші слова. Ми сьогодні знаходимось в інформаційній війні з Російською Федерацією, яка має безпосереднє відношення спільно з китайцями до спроби захоплення підприємства «Мотор Січ», тому ми маємо сьогодні таку негативну інформацію стосовно націоналізації. Мова йшла про те, що підприємство «Мотор Січ» найближчим часом буде повернуто у власність українського народу в законний спосіб, згідно чинного українського законодавства. Ми не можемо дозволити собі, перебуваючи в стані війні, віддати в чужі руки підприємство, від якого залежить наша обороноздатність», - наголосив Данілов.

Читайте також: «Мотор Січ» обов'язково повернуть державі – секретар РНБО

Як повідомляв Укрінформ, 11 березня РНБО ухвалила рішення, згідно з яким підприємство «Мотор Січ» буде повернене у власність української держави у законний спосіб.

Раніше Україна запровадила обмежувальні заходи на три роки до громадянина Китаю Ван Цзін та трьох розташованих у Китаї компаній. Під санкції потрапила також компанія з Британських Віргінських островів.

8 січня Президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів.

Читайте також: Богуслаєв проти націоналізації «Мотор Січі»: Треба домовлятися з китайцями

У січні Міністерство торгівлі США запровадило санкції проти китайської компанії Skyrizon Aircraft Holdings Limited, інвестора українського ПАТ "Мотор Січ". Глава відомства Вілбур Росс заявив, що Сполучені Штати хочуть попередити експортерів, що Skyrizon має тісні зв’язки з китайською армією.

На початку серпня 2020 року в групі DCH повідомили про початок партнерства з китайськими інвесторами, які представляють Skyrizon Aircraft Holdings Limited.

6 серпня АМКУ повідомив, що проведе оцінку продажу підприємства «Мотор Січ» на відповідність конкурентному законодавству.

Читайте також: Мін'юст шукає юристів, які судитимуться з китайськими інвесторами «Мотор Січі»

4 вересня китайські інвестори ПАТ «Мотор Січ» подали до Міністерства юстиції претензійний документ - Notice of Investment Dispute про намір звернутися до міжнародного арбітражу для стягнення з держави Україна збитків у розмірі 3,5 млрд дол. До складу робочої групи з доарбітражного врегулювання входить і представник АМКУ.

У листопаді минулого року стало відомо, що китайські інвестори «Мотор Січі» найняли три юркомпанії для процесу проти України на $3,5 мільярди.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-