Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт, необхідний для відновлення роботи ВККС

Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт, необхідний для відновлення роботи ВККС

Укрінформ
Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт №3711-д «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України», яким врегульовується процедура добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Як передає кореспондент Укрінформу, за відповідне рішення проголосували 227 народних депутатів

Законопроєктом пропонується встановити, що Вища кваліфікаційна комісія суддів України складається з шістнадцяти членів, вісім з яких призначаються з числа суддів або суддів у відставці.

Добір членів ВККС здійснюється Вищою радою правосуддя терміном на чотири року за результатами конкурсу. Конкурс проводиться комісією з питань доброчесності.

Перший склад конкурсної комісії з питань доброчесності формується з трьох осіб з числа суддів або суддів у відставці, запропонованих Радою суддів України, та трьох осіб з числа міжнародних експертів, запропонованих міжнародними та іноземними організаціями, з якими Україна співпрацює у сфері запобігання та протидії корупції відповідно до міжнародних договорів України.

Членами ВККС не можуть бути особи, які були членами Вищої кваліфікаційної комісії суддів України або Вищої ради юстиції до набрання чинності Законом України «Про відновлення довіри до судової влади в Україні».

Читайте також: Рада надала податкові пільги для великих інвесторів

Вища кваліфікаційна комісія суддів України вважається повноважною за умови призначення до її складу не менше одинадцяти членів.

У разі закінчення строку повноважень члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, внаслідок чого Вища кваліфікаційна комісія суддів України вважатиметься неповноважною, такий член ВККС продовжує виконувати свої повноваження до дня призначення на його посаду іншої особи, але не більше шести місяців.

Крім цього уточнюються повноваження Вищої ради правосуддя. Встановлюється, що ВРП «визначає кількість суддів у суді в порядку, визначеному законом України «Про судоустрій і статус суддів».

Законопроєктом також пропонується встановити, що максимальна кількість суддів Верховного суду не може перевищувати 200. Кількість суддів в апеляційній палаті вищого спеціалізованого суду визначає у межах загальної кількості суддів вищого спеціалізованого суду Вища рада правосуддя з урахуванням консультативного висновку Державної судової адміністрації України.

Читайте також: Венеційська комісія продовжує надавати допомогу Україні у реформі КСУ – Букіккіо

Нагадаємо, що у жовтні 2019 року Верховна Рада ухвалила законопроєкт про перезапуск судової системи, яким серед іншого було запроваджено новий порядок формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів, за яким призначення на посади дванадцяти членів ВККС здійснюватиметься Вищою радою правосуддя за результатами конкурсу.

Однак Конституційний суд визнав окремі положення ухваленого закону неконституційними. У резолютивних частинах своїх рішень Конституційний Суд України рекомендує Верховній Раді України невідкладно привести положення законодавства у відповідність із цими рішеннями. На виконання цього рішення було напрацьовано президентський законопроєкт №3711 «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо діяльності Верховного Суду та органів суддівського врядування». Однак ініціативу було відправлено на доопрацювання.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-