Законопроєкти щодо врегулювання конституційної кризи ВР може розглянути наступного тижня

Законопроєкти щодо врегулювання конституційної кризи ВР може розглянути наступного тижня

Укрінформ
У порядку денному Верховної Ради наступного пленарного тижня 17-20 листопада можуть з'явитися законопроєкти, спрямовані на врегулювання конституційної кризи в Україні, яка виникла після рішення Конституційного суду щодо скасування кримінальної відповідальності за недостовірне декларарування.

Про це, передає Укрінформ, розповіла телеканалу "Україна 24" заступниця голови парламентської фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук.

"У попередньому порядку денному роботи Ради немає до голосування жодних законопроєктів щодо КСУ, але це не означає, що вони не з’являться, наприклад, у понеділок. Буде погоджувальна рада – там мають бути виставлені пріоритети. Є законопроєкт Разумкова, він уже готовий до розгляду, він уже отримав схвальне рішення комітету антикорупційної політики, і вже розглянув альтернативний законопроєкт. Тобто якихось причин не розглядати немає. Хіба би пан Разумков наполягав, що він хотів би після одужання (від COVID-19 – ред.) сам його представити в Раді. Тут питання до нього" - сказала Кравчук.

Як повідомляв Укрінформ, 27 жовтня Конституційний Суд визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, що передбачає покарання за недостовірне декларування. Зокрема, КС визнав неконституційними повноваження НАЗК з перевірки декларацій чиновників, моніторингу способу життя суб'єктів декларування, встановлення своєчасності подання декларацій, а також положення про відкритий доступ до декларацій в Єдиному державному реєстрі.

Президент Володимир Зеленський у зв'язку з рішенням КС скликав термінове закрите засідання РНБО для визначення заходів невідкладної реакції держави на нові загрози і виклики національній безпеці і обороні. На засіданні ухвалене рішення відновити публічний доступ до Єдиного державного реєстру декларацій і забезпечити проведення спеціальних перевірок НАЗК.

Читайте також: Баканов вважає, що депутатський законопроєкт про реформу СБУ послабить безпеку країни

Окрім того, 30 жовтня глава держави вніс до Верховної Ради законопроєкт «Про відновлення довіри до конституційного судочинства» (№4288), яким пропонує припинити повноваження чинного складу КС.

Також у законопроєкті пропонується визнати, що рішення КС від 27 жовтня є нікчемним (таким, що не створює правових наслідків) як таке, що ухвалене суддями КСУ в умовах реального конфлікту інтересів.

Увечері 2 листопада група народних депутатів кількох фракцій на чолі з Головою ВР Дмитром Разумковим зареєструвала законопроєкт №4304 «Про відновлення дії окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» та Кримінального кодексу України». Документ передбачає внесення змін до Закону «Про запобігання корупції», якими пропонується відновити права НАЗК.

Також у парламенті 5 листопада було зареєстровано законопроєкт №4319 «Про внесення змін до Закону України «Про Конституційний Суд України» (щодо порядку розгляду справ Конституційним Судом України)», серед його авторів – представниця Верховної Ради у Конституційному Суді Ольга Совгиря та представник Президента у КС – Федір Веніславський.

Законопроєкт пропонує збільшити мінімально необхідну кількість голосів з 10 до 12 для ухвалення рішення Великою палатою Конституційного Суду України. Крім того, автори також пропонують зміни, які передбачають, що Регламент КСУ затверджується законом.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-