Кабмін схвалив вихід України з двох угод СНД

Кабмін схвалив вихід України з двох угод СНД

Укрінформ
Кабінет міністрів погодив проєкт указу Президента про вихід України з Угоди про гуманітарне співробітництво держав-учасниць СНД та Угоди про Раду з гуманітарного співробітництва держав-учасниць СНД.

Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні 22 липня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«У зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації проти України фактичне співробітництво з Росією припинене, а співпраця з іншими державами-учасницями СНД відбувається у двосторонньому форматі на основі укладених нових та/або діючих двосторонніх договорів», - ідеться в пояснювальній записці.

Як зазначається, Міністерство культури та інформаційної політики України в межах компетенції проаналізувало чинні міжнародні договори в рамках СНД щодо їх відповідності національним інтересам та вважає недоцільною подальшу участь України в Угоді про гуманітарне співробітництво держав СНД та Угоді про Раду з гуманітарного співробітництва держав СНД.

Читайте також: Україна виходить ще з однієї угоди СНД - указ Президента

Документ розроблено на виконання указу Президента України від 19 травня 2018 року №139 «Про рішення Ради національної безпеки й оборони України від 2 травня 2018 року «Про припинення дії для України окремих міжнародних договорів, укладених у рамках Співдружності незалежних держав», схваленого на засіданні Кабінету міністрів України 6 червня 2018 року.

Читайте також: Росія планує використовувати СНД як інструмент для зняття санкцій - ЗМІ

Указ набере чинності після підписання його Президентом України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-