Немчінов запевнив посла ЄС, що зміни в законах не вплинуть на призначення держслужбовців

Немчінов запевнив посла ЄС, що зміни в законах не вплинуть на призначення держслужбовців

Укрінформ
Міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов запевнив посла Євросоюзу в Україні Матті Маасікаса, що зміни в порядку призначення на посади державної служби на період дії карантину не вплинуть на прозорість цієї процедури.

Про це йшлося під час телефонної розмови міністра з дипломатом, повідомляє пресслужба уряду.

Зазначається, що розмова відбулася за ініціативи посла ЄС, який поцікавився імплементацією постанови Кабміну № 290 від 22 квітня "Деякі питання призначення на посади державної служби на період дії карантину, установленого з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2".

Основні питання, озвучені під час розмови, стосувалися того, що карантин та інші форми дистанціювання під час конкурсів на держслужбу затянуться, контрактники можуть набути масового характеру, а конкурси все частіше не матимуть переможців.

Читайте також: Кабмін знайшов "запобіжник" конфлікту інтересів в органах виконавчої влади

"Міністр запевнив, що контракти будуть виключно строковими, не надаватимуть переваги в конкурсі та триватимуть не довше 4 місяців після завершення карантину. Національне агентство України з питань державної служби розробить механізм конкурсу, що діятиме навіть у випадках карантину (дистанційні конкурси), а також буде постійно моніторити стан щодо добору і статистику", - проінформували в уряді.

Також повідомляється, що новий порядок передбачає право доступу громадян до державної служби шляхом подання документів (резюме) і співбесіду на основі їх знань і досягнень.

Крім того, він визначає винятковість випадків оголошення добору під відповідальність керівників державних органів, які прийняли ці рішення.

У порядку визначено обов'язковість перевірки вимог до кандидатів, передбачених статтями 19, 20 Закону України "Про державну службу" (відповідна освіта і досвід, у тому числі володіння однією з офіційних мов Ради Європи для категорії "А").

У Кабміні додали, що вказаний порядок забезпечує публічність рішень про добір та оприлюднення переможців через Єдиний портал вакансій.

Як повідомлялося, уряд з 12 березня запровадив в Україні карантин з метою протидії поширенню коронавірусної інфекції COVID-19. Зокрема, було закрито заклади торгівлі, крім продуктових магазинів, аптек, автозаправок і банків. Також зупинено роботу метрополітенів у Києві, Харкові та Дніпрі, рух наземного транспорту в містах, припинено міжміське й міжобласне автомобільне, залізничне та авіасполучення.

Спочатку карантин було запроваджено до 3 квітня, а потім продовжено до 24 квітня.

22 квітня Кабінет міністрів продовжив дію карантину до 11 травня 2020 року.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-