Раді рекомендують ухвалили закон про посилення охорони кордону

Раді рекомендують ухвалили закон про посилення охорони кордону

Укрінформ
Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендував парламенту ухвалити в другому читанні та в цілому законокопроєкт “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо інженерно-технічного облаштування та утримання державного кордону” (№0905).

Відповідне рішення члени комітету ухвалили на засіданні у четвер, 10 жовтня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Пропоную рекомендувати Верховній Раді за результатами розгляду у другому читанні законопроєкту прийняти його у другому читанні та в цілому як закон", - сказав голова комітету Олександр Завітневич.

Зазначений законопроєкт розроблено з метою створення належних умов для інженерно-технічного облаштування державного кордону України із суміжними державами, насамперед із Російською Федерацією.

Водночас документ має нам меті забезпечення виконання Державною прикордонною службою України завдань з охорони та захисту державного кордону шляхом нормативно-правового визначення розмірів земельних ділянок, які надаються органам Державної прикордонної служби України для будівництва та утримання інженерно-технічних споруд, огорож, прикордонних знаків, прикордонних просік, комунікацій та інших об’єктів прикордонної інфраструктури.

Як пояснив член комітету Юрій Здебський (фракція "Слуга народу"), пропонується визначити, щоб у постійне користування ДПСУ надавалися земельні ділянки завширшки 30-50 метрів уздовж усієї лінії державного кордону, а також звільнити ці органи від відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва.

"Актуальність цього законопроєкту полягає в тому, що жодним нормативно-правовим актом не визначено розмір земельних ділянок, які надаються військовим частинам Державної прикордонної служби України для створення прикордонної інфраструктури на державному кордоні", - підкреслив депутат.

Читайте також: Миротворці на Донбасі сприятимуть відновленню контролю України над кордоном – Брок

За його словами, на смуги необлаштованого держкордону фактично розповсюджуються вимоги закону "Про використання земель оборони", але юридично "ці землі зовсім різні": є комунальною власністю або ж орендовані юридичними та фізичними особами.

"На українсько-російському, українсько-білоруському, українсько-молдавському кордоні є земельні ділянки, які перебувають у власності сільськогосподарських підприємств (а в окремих випадках - й інші ділянки), які розпайовані фактично по лінії державного кордону та на них уже оформлено право власності без врахування статті 3 закону "Про використання земель оборони", за якою вздовж державного кордону України встановлюється прикордонна смуга, в межах якої діє особливий режим використання земель", - додав Здебський.

Разом з тим він уточнив, що в разі ухвалення відповідного закону він набуде чинності з 1 січня 2021 року.

Як повідомляв Укрінформ, 18 грудня Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт №6777 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо інженерно-технічного облаштування та утримання державного кордону”. Ним передбачається надати у постійне користування ДПСУ земельні ділянки завширшки не менше 50 метрів уздовж лінії державного кордону.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-